„Malene“ nedostižne za Kragujevčanke

Košarkašice Radničkog nastavile su neslavnu tradiciju u susretima sa komšinicama iz Kraljeva. Popularne „malene“ ponovo su bile uspešnije od Kragujevčanki i slavile su na svom parketu sa ubedljivih 86:63 (31:16, 18:17, 21:17, 16:13).

Učenice Nenada Milovanovića bile su u podređenom položaju maltene tokom svih četrdeset minuta utakmice u hali kraj Ibra.

Kraljevčanke su već tokom prve četvrtine stekle dvocifrenu zalihu, koju su uspešno održavale tokom naredne tri deonice. Na drugoj strani, Kragujevčanke su posle očajne prve četvrtine, u kojoj su ubacile samo 16, a primile 31 poen, uspele da se konsoliduju u drugoj deonici, ali nedovoljno da ozbiljnije ugroze ubedljivo vođstvo svog rivala.

Trudile su se košarkašice Radničkog da uhvate rezultatski priključak i tokom naredne, treće deonice, ali je na svaki njihov pokušaj da spuste razliku u jednocifrene okvire, domaćin imao spreman odgovor iz svog širokog napadačkog arsenala.

Poslednja četvrtina bila je već stvar rutine za Kraljevčanke i prilika da dodatno poboljšaju koš razliku.

U pobedničkoj ekipi čak pet igračica ostvarilo je dvocifren poenterski učinak. Prednjačila je Milica Mitrović sa 18 poena, uz 7 skokova i isto toliko asistencija, Marija Todorović je ubacila 16, a Dragana Gobeljić i Anđela Radović po 14 poena. Spisak dvocifrenih u kraljevačkom timu zaključila je Aleksandra Račić, koja je sa učinkom od 13 poena, 14 skokova i 8 asistencija našla nadomak tripl-dabla

Na drugoj strani, Filipinka Animam pružila je još jednu monstruoznu partiju sa 25 poena i čak 19 skokova, pa joj je sa 34 indeksna poena pripalo zvanje najkorisnije igračice utakmice. Vredi pomenuti i solidnu partiju Marije Stojanović, koja je ubacila 15 poena, dok su preostale igračice Radničkog ostale na jednocifrenom broju poena.

Sa učinkom od jedne pobede i dva poraza košarkašice Radničkog zauzimaju sedmo mesto na tabeli.

Priliku da prekinu niz od dva uzastopna neuspeha izabranice Nenada Milovanovića imaće narednog vikenda, kada će u svom „SBB Jezeru“ ugostiti šabačku Dugu.