Makabi prejak za desetoricu gostiju

Vicešampion Evrope ubedljivo savladao osmorku Kragujevčana u utakmici poslednjeg kola ABA lige u Tel Avivu, 92:76 (26:21, 20:16,31:19, 15:20).

Bez imperativa moranja na obe strane, utakmica je otvorena sa dosta dobrim procentima šuta. Blat je pravio izmene i odmarao igrače i skoro su se svi upisali već u prvom poluvremenu u strelce.

Na drugoj strani igralo je sedam igrača gostiju, koji su se dobro držali. Može se reći da se nije dobro igralo „dva na dva“ od strane Radničkog.   „Big Sofo“ je to sve dobro pratio i zatvarao telom i nogama, što ga čini jednim od najboljih centara u Evropi, kada se doda i to da nakon udvajanja dobro „vadi“ loptu iz reketa i razigrava šutere, onda se jednim delom može objasniti zašto je Makabi, uz CSKA, ove sezone glavni kandidat za osvajanje Evrolige.

Smit je redom pogađao  i bio najefikasniji u prvom poluvremenu uz Dejvida Blua sa 8 poena. Na drugoj strani, desetkovane goste je predvodio Marjanović sa 10 postignutih poena za prvih dvadeset minuta i kapiten Pavković sa 8 poena( od toga dve trojke).  Na odmor se otišlo sa, za Radnički solidnih, 46:37 za Makabi.

Treća deonica krenula je dobro po Amerikance Radničkog, Sajmona i naručito Skota, ali i sa druge strane za najboljeg igrača „1 na 1“ u Evropi na spoljnim pozicijama, Kita Lengforda, koji je dominirao  u trećoj deonici.

Majkl Skot je pokušavao individualnim akcijama da se suprotstavi na drugoj strani, ali Makabi odlazi na +20, posle čega je usledio minut odmora gostiju. Pred kraj treće deonice i Lior Elijahu je doprineo da se razlika uveća na 23 poena u korist domaćih. Gosti su ubacili skoro sve što su šutnuli i postigli 31 poen u trećoj deonici, te napravili nedostižnu razliku.

Početkom poslednje deonice u strelce se upisao i novajlija Demond Malet, sa druge strande Dača Mijatović takođe, sada već čuvenom „Pick & Pop “ trojkom.

Kada Teo Papalukas pogodi van linije 6,75m, onda je obično pitanje pobednika rešeno, jer uglavnom nema više ko da promaši, kada je Makabi u pitanju. To se desilo u tom 35. minutu igre na 22 poena razlike za domaće.

Devin Smit je uspeo da malo “pokvari” svoju statistiku kada su mečevi protiv Radničkog u pitanju. Postigao je u dve utakmice protiv Radničkog 40 poena, uz šut iz igre 14/18 od toga trojke 8/11, za dva poena 6/7 i penale  4/4.    Kapa dole !

Birčević i Bakić su doprineli da se pred kraj utakmice domaćin smiluje, te konačnih 92:76 predstavlja pristojnu razliku.

Najefikasniji kod domaćih bio je Devin Smit sa 18 poena, pratili su ga svi po malo, najviše Elijahu sa 14 poena. Na drugoj strani Majkl Skot je izjednačio poenterski učinak kolege Smita, te sa 18 poena bio najefikasniji od gostiju, pratili su ga Birčević sa 13 i Marjanović sa 12 poena, te kapiten Pavković sa 11 poena.

KK Makabi  :  KK Radnički   92:76 (26:21, 20:16,31:19, 15:20).

Hala: Nokia Arena, Tel Aviv.

KK Makabi Tel Aviv:  Elijahu 14, Džejms, Ohajon 9, Papalukas 6, Šejer, Smit 18, Skorcanitis 9, Hendiks 8, Lengford 13, Malet 2, Blu 13.

KK Radnički:  Pavković 11, Bakić 8, Stojačić, Marjanović 12, Birčević 13, Sajmon 9, Marković, Mijatović 3, Skot 18, Bratić 2.

Radnički se pojačao dolaskom Alekseja Nešovića koji kreće sa treninzima već od sutra, i pripreme ekipe za domaće prvenstvo dok vicešampionu Evrope predstoji  repriza prošlogodišnjeg finala Evrolige sa Panatinaikosom, doduše u ranijoj fazi takmičenja u odnosu na prošlogodišnje finale.