Maestralni Radović održao Radnički u trci za finale

Odbojkaši Radničkog zabeležili su večeras u svom „Jezeru“ prvu pobedu u polufinalu plej-ofa, pošto su nakon 115 minuta igre, savladali ekipu Partizana sa 3:2, po setovima 14:25, 25:22, 17:25, 25:13 i 15:9, i na taj način smanjili ukupno vođstvo crno-belih u seriji na 2:1.

Kragujevčani su bili pravi onda kada je to bilo najpotrebnije, u četvrtom i petom setu, i tako uspeli da ostanu u igri za finale.

„Đavolima“ nije bilo lako večeras, jer su pored ogromnog psihološkog pritiska, bili suočeni i sa povredom najboljeg igrača Vladimira Čedića, koji zbog povrede skočnog zgloba nije mogao da nastupi večeras. Ipak, izabranici Dejana Matića su stisli zube i uspeli da pomrse račun Beograđanima, koji su tako prokockali prvu meč loptu za plasman u finale.

Već na početku meča se mogao uočiti taj psihološki pritisak kod igrača Radničkog, koji su ušli u meč pod imperativom pobede, pa su vrlo brzo prokockali početnu prednost i dozvolili Partizanu da se odlepi i relativno lako dobije prvi set sa ubedljivih 25:14.

U drugom setu odbojkaši Radničkog uspevaju polovinom deonice da steknu tri poena prednosti, koju nisu ispuštali do kraja i uspeli da dobiju ovaj period igre sa 25:22, i na taj način izjednače rezultat u setovima (1:1).

Treći set je doneo novi pad u igri domaćih, što Beograđani koriste i iz minuta u minut povećavaju prednost do konačnih 25:17 u ovom setu.

I kada je izgledalo da su kola krenula nizbrdo, odbojkaši Radničkog su pokazali karakter.

Prvo su „razneli“ crno-bele u četvrtom setu sa ubedljivih 25:13, a potom, u taj-brejku, slomili i poslednji otpor Beograđana, nakon što su ih preslišali sa 15:9 u poslednjoj deonici.

Centralna figura meča i jedan od najzalužnijih za večerašnji trijumf Kragujevčana bio je Nemanja Radović, koji je maestralno zamenio Čedića na poziciji korektora i sa 33 poena vodio svoj tim do trijumfa. Pored njega, treba istaći i Ivana Perovića sa 16 poena, kao i Aleksandra Blagojevića, koji je imao sjajnu rolu i zabeležio 10 poena, uz odličan procenat realizacije napada. Kod Beograđana Minić je zabeležio 16, a Nikolić 10 poena.

Kragujevčani su tako sprečili crno-bele da se večeras raduju prolasku u finale, a poslednja dva seta daju navijačima Radničkog pravo da se nadaju da ekipa Dejana Matića može do preokreta u ovoj seriji.

Naredni duel večerašnjih protivnika zakazan je za 1. april, na istom mestu, u isto vreme.

Radnički – Partizan Termoelektro 3:2 (14:25, 25:22, 17:25, 25:13, 15:9)

Dvorana: „Jezero”.