Lozničanima početno vođstvo u finalnoj seriji

Prvi duel finalne serije plej-ofa Prve futsal lige Srbije između kragujevačkog Ekonomca i ekipe Loznica Grad 2018 pripao je braniocu titule, koji je slavio u svom „Lagatoru“ rezultatom 5:2 (3:1).

Najveći udeo u pobedi Lozničana imao je golman Jakov Vulić, koji je činio čuda na svom golu, posebno u prvom poluvremenu, koje je domaćin okončao sa dva gola „viška“.

Sam početak utakmice delovao je prilično obećavajuće za kragujevačke „studente“. Tomić je spretnom reakcijom nakon kornera u 4. minutu obezbedio Kragujevčanima početno vođstvo na utakmici. Međutim, usledio je žestok odgovor Lozničana, koji golovima Čaveza, De Souze i Pavlovića stižu do preokreta i vođstva od 3:1 na isteku prvih dvadeset minuta igre.

Pogodak iskusnog Simića početkom drugog poluvremena vratio je nadu Šumadincima, koju su ubrzo raspršili Čavez i Avramović za konačnih 5:2.

Druga utakmica finalne serije koja se igra na tri pobede na programu je u sredu od 20 časova, takođe u lozničkom „Lagatoru“.