Leskovčani ukočili Šumadince

Rukometaši Radničkog doživeli su drugi poraz u plej-ofu ARKUS lige, i to na tradicionalno neugodnom gostovanju ekipi Dubočice 54 u Leskovcu – 27:35 (14:15).

Znali su puleni trenera Đorđa Teodorovića da ih očekuje težak posao protiv izuzetno motivisanih Leskovčana, koji su upravo duel sa Šumadincima videli kao priliku za izlazak iz rezultatske krize.

Prvi deo utakmice protekao je u čestim promenama vođstva, a na obaveznu pauzu domaći su otišli sa golom prednosti (15:14).

Nakon rezultatskog egala na startu drugog poluvremena, Leskovčani velikom serijom 4:0 dolaze do prve osetnije prednosti na meču (25:21), koju su par minuta kasnije dodatno uvećali (27:22) i tako nagovestili konačan rasplet. Pokušali su Kragujevčani da uhvate rezultatski priključak, ali uzalud. Domaćin je rutinski priveo utakmicu kraju i upisao svoj četvrti trijumf u plej-of fazi.

Pet kola pre kraja prvenstva, Radnički se sa 12 osvojenih bodova nalazi na deobi drugog mesta na tabeli sa beogradskim Partizanom.

U sledećem kolu Šumadinci će ugostiti ekipu Dinama iz Pančeva.

DUBOČICA 54 – RADNIČKI 32:27 (15:14)

LESKOVAC
SC „Dubočica”.
Gledalaca: 500.
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić.
Sedmerci: Dubočica 6 (5), Radnički 6 (5).
Isključenja: Dubočica 10 min, Radnički 8 min.

DUBOČICA: Gašić (8 odbrana), Cvetković, Stanković, Radulović, Marinković, Grubić 1, A. D. Pavlović, Mađar, Mitrović, Spasić 7, Atanasković 8, Adamović 2, Ristović 3, A. V. Pavlović 3, Anđelković 8, Kocić ( odbrana).

RADNIČKI: Prodanović 6, Davidović 5, Mutavdžić 3, Dobrosavljević, Kasalović, D. Petrović (1 odbrana, sedmerac), Barudžić 2, Knežević 1, Utvić 3, Đerić 2, Stanojev 5, Maljević, Vasiljević, P. Petrović, Ivanović, Zlatanović (10 odbrana).

Igrač utakmice: Đorđe Spasić (Dubočica).