Lalovićeve trojke prelomile meč u Sremskoj Mitrovici

Lalovic
JUNAK DRAME U PINKIJU: Filip Lalović

Još jednu dramu režirali su korašarkaši Radničkog 1950 u Drugoj ligi Srbije, ovaj put na gostovanju Sremu u Sremskoj Mitrovici. U junaka utakmice „iznikao“ je Filip Lalović, koji je sa dve trojke u samom finišu susreta doneo Kragujevčanima četvrti prvenstveni trijumf – 79:77 (21:22, 23:22, 18:18, 15:17).

Iako poredak na tabeli pre ovog meča nije nagoveštavao žestoku borbu u dvorani „Pinki“, Sremci su se pokazali kao izuzetno neugodan domaćin, koji je u prvih pet kola platio danak teškom rasporedu.

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da će ovo biti neizvestan meč do samog kraja. U drugoj četvrtini razigrao se Kostas Stratakis, Grk sa srpskim pasošem, koji je samo u ovoj deonici ubacio dvanaest poena. Na suprotnoj strani parirao mu je Filip Lalović, tako da se na poluvreme ipak otišlo sa nerešenim rezultatom – 44:44.

Treći period donosi bolju igru izabranika trenera Igora Todorovića, koji su u jednom trenutku poveli sa deset poena razlike, ali su nažalost propustili priliku da prelome utakmicu. Domaćin je došao najpre do izjednačenja, a potom i do vođstva koje je ljubomorno čuvao sve do poslednjih dva-tri minuta susreta.

Tada je odgovornost preuzeo Filip Lalović i sa dve vezane trojke pokopao nade Sremaca da mogu do prve pobede ove sezone.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Srđan Stojanović sa 22 poena, Kostić je postigao 16, a Lalović 14 pogodaka. U ekipi Srema sjajnu rolu pružio je iskusni centar Đorđić sa 26 poena. Dvocifreni su bili još i Ivanović sa 16, Sekulić sa 15 i Stratakis sa 12 poena.

Kragujevčani su pobedom u Sremskoj Mitrovici ostali u grupi timova koji dele prvo mesto na tabeli.

Naredno iskušenje za četu Igora Todorovića stiže već u sredu, kada će u hali „Gordana Goca Bogojević“ sa početkom u 20 časova i 30 minuta ugostiti Zlatibor iz Čajetine. Biće to duel ekipa koje se nalaze u samom vrhu tabele i prava poslastica za sve istinske ljubitelje košarke u gradu na Lepenici.