Lakši trening za Brđovićevu četu

Odbojkaši Radničkog opravdali su ulogu favorita u utakmici 7. kola BPŠ Superlige Srbije protiv novajlije u najvišem rangu takmičenja, ekipe Borca iz Starčeva, i maksimalnim trijumfom napravili lep šlagvort za prvi meč šesnaestine finala CEV kupa sa rumunskom Krajovom – 3:0 (25:19, 25:17, 25:13).

Ponovio se scenario iz prethodnog duela ova dva tima u osmini finala Kupa Srbije. Šumadinci su, čini se, sa „pola gasa“ odradili večerašnji meč, koji im je poslužio kao neka lakšeg treninga pred nastavak evropskog puta.

Gosti su nešto jači otpor pružili samo u prvoj polovini uvodnog seta, da bi već u finišu ove deonice stvari na parketu hale „Jezero“ poprimile očekivani tok. Kragujevčani su na servis Krasteva napravili seriju od tri uzastopna poena, odlepivši se na nedostižnih „plus pet“ (21:16), nakon čega su mirno priveli set kraju – 25:19.

Sličan tok imao je i drugi set, koji je obeležio odličan servis odbojaša Radničkog. Pet asova zabeležili su Brđovićevi izabranici u ovom setu, što im je uz vrlo dobre procente prijema (77% pozitivnog, 31% idealnog prijema) omogućilo da ovu deonicu reše u svoju korist sa velikih osam poena prednosti – 25:17.

Još ubedljiviji su Kragujevčani bili u trećem setu, u kome je trener Brđović šansu ukazao mlađim igračima, poput Ognjena Vidovića, Bogdana Stanojevića i petnaestogodišnjeg Relje Sekulića. Konačnih 25:13 možda i najbolje ilustruje odnos snaga u ovoj deonici.

Radnički su do petog prvenstvenog trijumfa predvodili David Krastev i Filip Stoilović sa po 11 osvojenih poena, a identičan učinak imao je i Aleksa Nikolić, najefikasniji u gostujućem timu.

Kragujevčani su nakon večerašnjeg trijumfa na skoru 5-2 i trenutno zauzimaju treće mesto na tabeli, doduše sa dve utakmice više u odnosu na četvrtoplasirani Partizan, koji još uvek ne zna za neuspeh u prvenstvu.

Ekipu trenera Alekse Brđovića u četvrtak od 18 časova u hali „Jezero“ očekuje prvi meč šesnaestine finala CEV kupa sa rumunskom Krajovom, a zatim i gostovanje kraljevačkoj Ribnici u utakmici 8. kola BPŠ Superlige Srbije.