Kup Koraća: Domaćin deklasirao Valjevce

Košarkaši Radničkog opravdali su ulogu favorita u susretu sa Metalcem i zabeležili pobedu rezultatom 95:60, koja ih je odvela u polufinale Kupa Radivoja Koraća.

Muta Nikolić je od početka susreta šansu ukazao Joviću i Miljenoviću, pa je u dobroj meri sačuvao ključne igrače za naredne okršaje.

Radnički je u laganom ritmu, u meču bez mnogo uzbuđenja i neizvesnosti, rutinski došao do pobede. Gosti su se dobro držali u većem delu prve deonice, ali vremenom su imali sve manje snage i kao da su se već pre poluvremena pomirili sa porazom.

U poslednjih 10 minuta Radnički je potpuno dotukao Valjevce, pa je na kraju slavio ubedljivu pobedu i sa dosta samopouzdanja čeka subotnje polufinale.

Prednjačio je Danilo Mijatović, koji je upisao 16 poena, Vajt je dodao 13, dok su Miljenović, Dimić i Sinovec postigli po 10. U poraženoj ekipi Metalca najviše poena postigao je Balmazović (15), dok je Kruščić upisao 11.

Radnički – Metalac 95:60 (25:19, 22:15, 14:11, 34:15)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: oko 2.000.
Sudije: Obrknežević, Mažić i Sedlar.

RADNIČKI: Miljenović 10, Sinovec 10, Ćapin 8, Milosavljević 2, Jović 3, Emening 4, Birčević 6, Borisov 5, Dimić 10, Krstović 8, Mijatović 16, Vajt 13.

METALAC: Tanasković 4, Kruščić 11, Mitrović, Đukanović 3, Bakić, Marojević 6, Tomašević 5, Živanović 9, Balmazović 15, Dujković 7, Vujić, Jokić.