Kroft i Nikolić predvodili Šumadince do prvog „brejka“ u sezoni

Košarkaši Radničkog izvojevali su prvu pobedu izvan svog „Jezera“ na startu povratničke sezone u Košarkaškoj ligi Srbije i to na tradicionalno „vrućem“ terenu u Užicu protiv odlične ekipe Slobode, koja je poznata po tome da teško gubi utakmice u svojoj dvorani87:85 (21:22, 19:20, 21:24, 26:19).

Predvođena Amerikancem Trejom Kroftom i iskusnim Urošem Nikolićem, ekipa trenera Stevana Mijovića uspešno je razoružala favorizovane Užičane, koji su na kraju morali da se pomire sa drugim porazom u svojoj dvorani od početka sezone. Tokom čitave utakmice rezultat se lomio, a na kraju su deblje nerve imali Kragujevčani, koji su, čini se, postali specijalisti za neizvesne završnice.

Mihailo Mušikić i Amerikanac Džejlon Finč zadavali su puno problema odbrani Radničkog u uvodnim minutima meča. Upravo su njih dvojica glavni „krivci“ za Slobodinih „plus osam“ u 7. minutu meča (20:12). Uspeli su Kragujevčani do isteka prve četvrtine da nadoknade ovaj zaostatak, da bi početkom naredne deonice prvi put preuzeli vođstvo (23:22), koje su vrlo brzo ponovo prepustili domaćinu.

Po završetku petnaestominutne pauze, na koju su Užičani otišli sa dva poena „viška“ (42:40), usledio je nastavak rezultatske klackalice, koja je potrajala praktično sve do poslednjeg zvuka sirene. Vođstvo je neprestano menjalo vlasnika, s tim što je češće bilo na strani domaćeg tima, koji je u jednom momentu uspeo da vrati maksimalnu zalihu od osam poena prednosti iz uvodne deonice (69:61), ali mu to očigledno nije bilo dovoljno da prelomi utakmicu u svoju korist.

Finiš meča donosi očekivanu dramu, koja je odlučena poenima sa linije penala. Imali su domaći u poslednjim sekundama meča šansu da izbore produžetak, ali je šut Džejlona Finča posle namerno promašenog slobodnog bacanja završio na obruču.

Trej Kroft ponovo je poneo status najefikasnijeg igrača u redovima kragujevačkog tima sa 20 postignutih poena. Odgovarajuću podršku sjajni Amerikanac imao je u iskusnom Urošu Nikoliću, koji je meč završio sa 18 poena. Dvocifreni u pobedničkom sastavu bili su još i kapiten Marko Đerasimović sa 12 i Milić Blagojević sa 11 postignutih poena.

Najistaknutiji pojedinci u domaćem timu bili su Amerikanac Džejlon Finč sa 26 i Mihailo Mušikić sa 24 poena.

Radnički je sa skorom 3-1 trenutno na deobi drugog mesta sa Novom Pazarom, iza prošlogodišnjeg osvajača KLS Zlatibora, jedine ekipe sa maksimalnim učinkom nakon četiri odigrana kola.

U narednoj rundi Kragujevčane na parketu hale „Jezero“ očekuje komšijski derbi sa kraljevačkom Slogom.