Kraj sezone za odbojkaše Radničkog

Odbojkaši Radničkog završili su večeras učešće u plej-ofu Viner Štediša lige, nakon što su u četvrtom meču polufinalne serije poraženi od Partizana u svom „Jezeru“ sa 1:3, po setovima 23:25, 20:25, 26:24 i 13:25, tako da su se crno-beli plasirali u finale plej-ofa, gde će se za titulu boriti sa Crvenom zvezdom.

Radnički je odlično otvorio meč i sa vođstvom od 8:5 otišao na prvi odmor, ali su domaći odjednom stali i dopustili protivniku potpuni preokret, pa su Beograđani stigli do pet poena prednosti (16:11) u jednom trenutku. Do kraja seta Radnički je smanjio prednost gostiju, ali nedovoljno za preokret, tako da je Partizan dobio prvi period igre sa 25:23.

U drugom setu, Partizan polovinom deonice dolazi do minimalne prednosti, koju uspeva da uveća do kraja seta i dobije i drugi period igre sa 25:20.

Tada je već bilo jasno da su crno-beli nadomak plasmana u finale.

Ipak, treći set donosi tračak nade navijačima Radničkog, pošto su njihovi puleni uspeli da, posle velike borbe, dobiju ovu deonicu sa 26:24.

Međutim, crno-beli nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i jako sigurnom igrom, ubedljivo dobili četvrti set sa 25:13 i slavili na kraju prolazak u finale.

Tako je Radnički završio sezonu bez trofeja, što je velika nepravda, obzirom na sjajne igre koje su Kragujevčani pružali u toku cele sezone, na sva tri fronta. Umor, problemi sa povredama, nedostatak sreće u odsudnim trenucima, sve to je kumovalo da konačan učinak Radničkog u ovoj sezoni ne bude srazmeran prikazanoj igri.

Ostaje žal za finalom kupa i nesrećnim porazom od Zvezde, kao za i nesrećnom eleminacijom u Čelendž kupu, u „zlatnom setu“ protiv Delekte. Na sve ovo nadovezala se i večerašnja eleminacija iz plej-ofa, čime je Radnički ispustio i poslednju priliku da se dokopa nekog trofeja ove sezone.

Ipak, ekipa Dejana Matića je pokazala svoj kvalitet, pokazala da je jedna od najboljih ekipa u zemlji, a naredna sezona biće prilika da se „naplate“ sve propuštene prilike iz ove sezone.

Radnički – Partizan Termoelektro 1:3 (23:25, 20:25, 26:24, 13:25)

Dvorana: „Jezero“.