Kraj evropske odiseje odbojkaša Radničkog

Odbojkaši Radničkog eleminisani su u osmini finala CEV kupa. Oni su večeras, u revanš meču ove faze takmičenja, poraženi od solunskog PAOK-a rezultatom 1:3 (25:17, 21:25, 23:25, 24:26), posle 114 minuta igre. Ipak, treba reći da je mladi tim Radničkog pružio i više nego dostojan otpor Grcima i pokazao da je lepa budućnost pred njim.

Kragujevčani su posle poraza u „Jezeru“ prošle srede (2:3), još jednom poraženi od PAOK-a. Ovaj put je rezultat bio 3:1 za Grke, koji su se tako plasirali među osam najboljih ekipa u CEV kupu, što je istorijski uspeh za tim iz Soluna. Radnički je i večeras pružio jak otpor domaćinu, ali jednostavno su izabranici Dejana Matića platili danak neiskustvu.

Odlično je Radnički počeo ovaj meč i dobio prvi set sa ubedljih 25:17. Odlučujuću prednost Kragujevčani su napravili nakon drugog tehničkog tajm-auta, kada su poveli sa 18:13 i sigurnom igrom to vođstvo uvećali do kraja ove deonice.

Početak druge deonice pripao je domaćoj ekipi, koja je povela prvo sa 7:3 i onda tu razliku održavala do polovine seta, kada su gosti iz Kragujevca zaigrali nešto bolje i uspeli da dođu do izjednačenja (15:15). Posle drugog tehničkog tajm-auta Solunjani stižu ponovo do tri poena prednosti (19:16), ali se izabranici Dejana Matića ne predaju i opet dolaze do izjednačenja (20:20). Trener domaćih Jamakidis tada traži tajm-aut, da bi nakon toga njegov tim vezao četiri uzastopna poena, čime je pobednik ovog perioda bio faktički rešen. Na kraju je rezultat glasio 25:21 za ekipu PAOK-a.

Treći set opet bolje otvaraju domaći, koji su poveli na samom startu sa 4:1, ali Kragujevčani odgovaraju serijom 6:0 i na prvi obavezni predah odlaze sa tri poena prednosti (8:5). Gosti su čuvali vođstvo sve do drugog tehničkog tajm-auta, kada je domaćin najpre „otopio“ prednost svog protivnika, a onda i prešao u vođstvo (16:15). Ponovo se odbojkaši Radničkog bude i uspevaju da dođu do dva poena prednosti (19:17), koju uspevaju da sačuvaju sve do samog finiša ovog perioda. Pri rezultatu 22:20 za goste, ekipa PAOK-a dolazi do dva uzastopna poena, čime izjednačuje rezultat (22:22). Matić traži tajm-aut, nakon čega Radnički ponovo dolazi do vođstva od 23:22, ali su tu Kragujevčani jednostavno stali. Domaći su vezali tri uzastopna poena i osvojili i ovaj set sa 25:23.

Tako su izabranici Dejana Matića došli u situaciju da im evropska sudbina zavisi od četvrtog seta. Taj pritisak Kragujevčani jednostavno nisu mogli da izdrže. Posle rezultatske klackalice na početku seta, Grci dolaze do tri poena prednosti, najpre 14:11, a onda i 16:13 na drugom tehničkom tajm-autu. Domaći su tu prednost uspeli da sačuvaju do same završnice i dođu do odlučujućeg vođstva od 24:20. I kada je publika u dvorani „PAOK“ očekivala da će njihovi ljubimci iskoristiti jednu od potencijalne četiri meč lopte, oni su zakazali, pa je Radnički stigao do izjednačenja (24:24). Ipak, mladi tim iz Kragujevca nije imao snage za potpuni preokret u ovom setu, pa su Solunjani na kraju osvojili ovu deonicu sa 26:24 i tako se plasirali u nastavak takmičenja.

Najbolji akter meča ponovo je bio Celati, koje je ubeležio 19 poena. U redovima pobednika istakli su se i Milkov i Nikiforidis sa po 10 poena. U Radničkom odličnu partiju pružio je Uglješa Ilić sa 18 poena. Vulović je pridodao 16, Ćirović 12, a Blagojević 10 poena.

Kragujevčani se sada okreću obavezama na domaćoj sceni. Pored utakmica u Super ligi, izabranike Dejana Matića do kraja godine očekuje i dvomeč sa Partizanom, u okviru četvrtfinala Kupa Srbije.

PAOK – RADNIČKI 3:1 (17:25, 25:21, 25:23, 26:24)

Dvorana: Palata sportova.