Kragujevčanke zaustavljene na samom startu Kupa Srbije

Rukometašice Radničkog nisu uspele da preskoče uvodnu prepreku u ovogodišnjem Kupu Srbije. Oslabljene neigranjem svoje najbolje igračice Teodore Veličković, Kragujevčanke su predstavljale pogodan plen za lidera Super B lige, beogradsku Crvenu zvezdu, koja je trijumfovala rezultatom 26:23 (15:13), čime je obezbedila plasman u četvrtfinale najmasovnijeg domaćeg takmičenja.

„Crveno-bele“ su od samog starta utakmice držale rezultat pod svojom kontrolom. Učenice trenera Bojana Milentijevića su u par navrata uspevale da dođu do egala, ali su na odmor ipak otišle sa zaostatkom od dva gola (15:13).

U uvodnim minutima nastavka Beograđanke dolaze do maksimalnih šest golova prednosti (20:14), što je bio signal za stručni štab Radničkog da odraguje minutom odmora. Po povratku na parket, Kragujevčanke uspevaju da prepolove zaostatak, ali ne i da dovedu u pitanje vođstvo beogradskog tima, koji je na kraju trijumfovao sa tri gola razlike – 26:23.

Epitet najefikasnije utakmice ponela je Andrea Boner sa 8 pogodaka, dok su u ekipi Radničkog prednjačile Ksenija Petrović sa 6 i Helena Inđić sa 5 postignutih golova.

Kragujevčanke već u subotu očekuje težak izazov u prvenstvu, na gostovanju ekipi Bora u utakmici 13. kola ARKUS lige.

ŽRK CRVENA ZVEZDA – RK RADNIČKI 26:23 (15:13)

BEOGRAD
SC „Voždovac“
Sudije: Zoran Popov, Goran Ristić.
Sedmerci: Crvena zvezda 6 (4), Radnički 6 (2).
Isključenja: Crvena zvezda 8 min, Radnički 12 min.

Crvena zvezda: Ninković, Milojević, Konatar, Petković 2, Momčilović 1, Boner 8, Đurković, Đorđević 5, M, Savić, Tasić 1, Knežević, Vidić 1, A.Savić 3, Kostrešević 3, Andrić 2.

Radnički: Pojužina (3 odbrane), Đorđević 2, Veličković , Vučićević, Pidro (8 odbrana), Inđić 5  , Stoiljković 1, K.Petrović 6 , Bjelak 2 , Vasović, D.Ranković 3 , T.Petrović , Kostić ( 4 odbrane), Z.Ranković 2 , Andrić 1.

Igračica utakmice: Mina Savić ( Crvena zvezda)