Kragujevčanke zakazale finale

Rukometašice kragujevačkog Radničkog plasirale su se u finale ovogodišnjeg plej-ofa, nakon što su i u drugoj utakmici polufinalne serije nadigrale nišku Naisu – 33:30 (14:15).

Kragujevčanke nastavljaju da žive svoj rukometni san. Od novajlije u ligi koji je u ovu sezonu ušao sa prilično skromnim očekivanjima, pa do finaliste plej-ofa, rukometašice Radničkog potvrdile su onu staru Njegoševu izreku da „boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka“.

I u drugoj utakmici sa niškom Naisom, koja je, podsetimo, u ovu seriju ušla kao favorit, Kragujevčanke su, a to ovoga puta nije uobičajena floskula, zaista ostavile srce na parketu „SBB Jezera“ i apsolutno zasluženo došle u poziciju da se protiv branioca titule, ekipe Jagodine, bore za naslov državnog prvaka.

Stavljene pred imperativ pobede, Nišlijke su izuzetno motivisano ušle u ovu utakmicu i kontrolisale su rezultat maltene tokom čitavog prvog dela igre. Imale su gošće u par navrata i četiri gola prednosti, ali su na veliki odmor ipak otišle sa minimalnim vođstvom (15:14).

Početak drugog poluvremena nije značajnije promenio sliku na parketu „SBB Jezera“. Nišlijke su uspešno odbijale sve pokušaje Kragujevčanki da dođu do preokreta, i tako sve do 46. minuta, kada je golovima Teodore Veličković i Katarine Stepanović sa sedam metara Radnički konačno preuzeo kontrolu nad rezultatom (26:24).

Brzo su se gošće prenule od ovog šoka, u trenu dovele rezultat u ravnotežu (26:26), ali su tu trajno ukočile. Kragujevčanke su serijom od četiri uzastopna pogotka stekle rezultatsku prednost koju su sigurnom igrom održale do isteka svih šezdeset minuta.

Kada je zvuk sirene u „SBB hali Jezero“ označio kraj susreta, rukometašice Radničkog su sa puno emocija proslavile veliku pobedu i ulazak u finale plej-ofa.

Maltene polovinu golova kragujevačkog tima na ovom susretu postigla je fenomenalna Katarina Stepanović, koja je utakmicu završila sa 16 pogodaka. Tercirala joj je Jasmina Kolak sa 8 preciznih šuteva ka protivničkom golu.

U ekipi iz Niša najraspoloženija za igru bila je kapiten Marija Filipović sa 10 pogodaka.

Kragujevčanke će tako u finalnoj seriji plej-ofa igrati protiv višestrukog šampiona države, ekipe Jagodine, koja je u polufinalu eliminisala aranđelovački Bekament.

Prva utakmica u seriji igra se u petak, 28. maja, na parketu hale „Jassa“ u Jagodini.

RADNIČKI – NAISA 33:30 (14:15)

„SBB hala Jezero”.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije:
Marko Boričić, Dejan Marković.
Sedmerci: Radnički 12 (11), Naisa 5 (3).
Isključenja: Radnički 12 min, Naisa 10 min.

RADNIČKI: Pojužina, Nedeljković, Veličković 5, Bjelak, Stošić 1, Stepanović 16, Blagojević, Hasanović (13 odbrana, 2 sedmerca), Vlašković, Petrović 2, Agatunović 1, Stoiljković, Filipović, Kolak 8, Rašković.

NAISA: Ranđelović, T. Petković, Đurović, Radović 4, Stojanovska 3, M.Petković (9 odbrana, sedmerac), Ma. Petković, Ivanović, Stankovski 3, Stamenković, Nikolić, Filipović 10, Simatović 3, Sukur 5, Tasić, Gakidova 2.