Kragujevčanke u finišu slomile otpor borbenih Zemunki

Fudbalerke Radničkog 1923 štiklirale su svoj peti uzastopni trijumf u Prvoj ženskoj ligi Srbije. Kragujevčanke su u jednom od derbija 8. kola uspele da savladaju neugodnu ekipu Zemuna, i to zahvaljujući pogocima Milice Živanović i Sare Milosavljević u završnim minutima utakmice – 5:3 (2:2).

Posle četiri prilično laka i ubedljiva trijumfa, fudbalerke Radničkog 1923 konačno su naišle na rivala po meri. Duel doskorašnjih superligaša na stadionu „Čika Dača“ doneo je dosta uzbuđenja, ali i novu radost „đavolicama“, koje su ovom pobedom nastavile poteru za vodećim Spartakom.

Izabranice Aleksandra Ćurčića nisu mogle zamisliti bolji početak utakmice. Sara Milosavljević je već u 4. minutu dovela Kragujevčanke u vođstvo, ali su Zemunke golovima Lane Čolić u 18. i 38. minutu preokrenule rezultat u svoju korist. Ipak, Tamara Gogić se svojim šestim pogotkom u sezoni postarala da se na odmor ode sa nerešenim ishodom – 2:2.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 66. minuta, kada je Lana Čolić svojim trećim golom na utakmici obezbedila novo vođstvo zemunskom timu. Ponovo je usledila ekspresna reakcija Kragujevčanki, koje pogotkom kapitena Tamare Jurišević vraćaju rezultat u ravnotežu, da bi potom na scenu stupile Milica Živanović i Sara Milosavljević, koje su za manje od jednog minuta uspele da režiraju finalni preokret za konačnih 5:3 i peti trijumf „đavolica“ u sezoni.

Fudbalerke Radničkog 1923 su ovom pobedom nastavile da „dišu za vratom“ vodećem Spartaku, koji im beži dva boda.

Do kraja prvog dela sezone izabranice Aleksandra Ćurčića očekuje gostovanje poslednjeplasiranom Karađorđu u Topoli, ali i odložena utakmica 3. kola protiv subotičkog Spartaka.

ŽFK RADNIČKI 1923 – ŽFK ZEMUN 5:3 (2:2)

„Čika Dača“.
Sudija: Mima Stanković (Niš).
Strelci: Milosavljević u 4. i 86, Gogić u 40, Jurišević u 73. i Živanović u 85. minutu za ŽFK Radnički 1923, a Čolić u 18, 38. i 66. minutu za ŽFK Zemun.
Žuti kartoni: Gačić, Jurišević, Miloradović (ŽFK Radnički 1923), Škrbić, Vukojević (ŽFK Zemun).

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Gačić (od 75. Vasiljević), Galjak, Milenković, Živković, Čingelić (od 57. Stojanović), Jurišević, Miloradović, Gogić (od 57. Stojanović), Milosavljević (od 90+1. Janković), Tomanović.

ŽFK ZEMUN: Antešić, Škrbić, Mandić, Popović, Šebek (od 83. Balan), Čolić, Tešnjak, Mugoša, Vukojević (od 65. Aleksandrić), Sofronić, Stokić.