Sušičani sapleli lidera

Veliku pobedu ostvarili su fudbaleri Sušice u 12. kolu Srpske lige Zapad. Nošeni podrškom oko 150 svojih najvernijih pristalica, „plavi“ su na Sušičkom brdu uspeli da „skalpiraju“ lidera na tabeli, ekipu Jedinstva iz Uba, rezultatom 2:0 (1:0).

Igralište na Sušičkom brdu postalo je neka vrsta groblja favorita. Nakon što su pre par kola pomrsili konce jednom od glavnih kandidata za plasman u viši rang takmičenja, Slogi iz Požege, izabranici trenera Vladimira Božovića uspeli su da osvoje sva tri boda i u susretu sa trenutnim liderom na srpskoligaškom Zapadu, ekipom Jedinstva iz Uba.

Sušičani su iz prve ozbiljnije akcije na utakmici uspeli da profitiraju. Strahinja Obradović je laserski preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca u 6. minutu primorao golmana Jedinstva Ivana Jovanovića da vadi loptu iz sopstvene mreže. Bio je ovo treći gol mladog napadača Sušice od početka sezone.

Prosto je neverovatno šta je Lazar Vulić promašio u 29. minutu. Aleksa Todorović se najpre veštim „lažnjakom“ oslobodio Ranisavljevića, a zatim poslao loptu ka Vuliću, koji sa dva metra ne uspeva da zatrese praznu mrežu gostujućeg tima. Zaista, promašaj za rubriku „Verovali ili ne“.

Mogao je ovaj promašaj skupo da košta Kragujevčane u 39. minutu, kada je posle duela golmana Sušice Filipa Radovanovića i napadača Jedinstva Zorana Radojičića sudija Ljubiša Borisavljević dosudio kazneni udarac za ekipu sa Uba. Ipak, udarac Igora Milanovića sa jedanaest metara uspeo je da odbrani Radovanović, koji se na ovaj način iskupio za skrivljeni penal.

Mladi čuvar mreže Sušice istakao se i par minuta kasnije, kada je zaustavio nezgodan udarac Jankovića iskosa sa leve strane, tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

Tri minuta pošto je sudija Borisavljević označio početak drugog dela susreta, Sušičani stižu i do drugog pogotka. Aleksa Todorović je iskoristio neodlučnost štopera Jedinstva Ranisavljevića i rutinski savladao nemoćnog Jovanovića.

Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika za promenu rezultata, pa su tri boda zasluženo završila na kontu domaćeg tima, koji je kada se sve sabere bio znatno bolji i konkretniji u odnosu na indisponiranog lidera.

Činjenica da trener Sušice Vladimir Božović za ovu utakmicu nije mogao da računa na čak četvoricu prvotimaca daje dodatnu vrednost ovom trijumfu „plave čete“.

Fudbaleri Sušice su se nakon ove pobede bodovno izjednačili sa devetoplasiranom Slogom iz Bajine Bašte, a priliku da nastave ovaj sjajan niz rezultata imaće na gostovanju ekipi RSK Rabrova narednog vikenda.

SUŠICA – JEDINSTVO 2:0 (1:0)