Kragujevčanke slomile Srbobran u poslednjoj četvrtini

Odličnom igrom u poslednjih deset minuta, košarkašice Radničkog savladale su večeras u hali “Gordana Goca Bogojević“  ekipu Srbobrana sa 61:54 (20:23, 10:10, 13:15, 18:6).

Gošće su nekoliko puta u prvom poluvremenu imale prednost od pet poena prednosti, dok je domaćin do prve ozbiljnije prednosti stigao u 25. minutu posle trojke Čkovrić (40:33). Srbobran se u finišu trećeg perioda ponovo vratio u vođstvo i ponovo stekao pet poena prednosti posle pogotka Domazet (48:43), što je i bio rezultat kojim su rivali ušli u poslednjih deset minuta.

Pogotkom Kristine Milošević rezultat je u 35. minutu izjednačen na 54:54 i činilo se da će meč ući u neizvesnu završnicu. Međutim, gošće do kraja meča nisu postigle nijedan poen, dok je Radnički serijom 7:0 stigao do novog trijumfa.

U domaćem timu najbolji akteri bili su Marina Lešnjak sa 21 poenom, Jelena Prvulović sa 12 poena (5 skokova, 7 asistencija) i Marija Jovanović sa 9 poena i 11 skokova. Kod gošći Jelica Domazet je bila strelac 17 poena (7 skokova), Vanja Milošević je dodala 12, Milena Radošević 10, a Kristina Milošević 9.

U narednom kolu Radnički gostuje Staroj Pazovi, dok je Srbobran slobodan.

Izvor: kosarka24.com