Kragujevčanke se provukle u Kruševcu

Uz dosta sreće, ali i spretnosti, pre svih Željane Radaković, koja je, žargonski rečeno, bila brža od sirene, rukometašice Radničkog došle su boda na gostovanju kruševačkom Napretku 12 u derbiju začelja 7. kola Super lige Srbije – 24:24 (10:13).

Dobru energiju sa kojom su počele utakmicu, Kragujevčanke su vrlo brzo prosule, pa su tako od „plus dva“ u 8. minutu (5:3), stigle do već zabrinjavajućih „minus pet“ u samom finišu prvog dela igre (13:8). Promena odbrane donela je određeni boljitak u igri kragujevačkog tima, ali nedovoljno da se u potpunosti anulira rezultatski zaostatak za Kruševljankama, koje su praktično sve do ulaska u sam finiš utakmice održavale prednost od 3-4 gola.

Našavši se nadomak šestog uzastopnog poraza, rukometašice Radničkog su u poslednjim minutima utakmice zaigrale na sve ili ništa i iz jedne tako hazarderske igre stigle su do izjednačenja (23:23). U završnici za infarkt, domaće su bile biliže trijumfu, s obzirom da su u poslednji minut ušle sa golom prednosti (24:23), ali su Kragujevčanke pogotkom Željane Radaković praktično uz zvuk sirene uspele da izbegnu novi poraz.

Golgeterski najraspoloženije u kragujevačkom timu bile su Zorica Ranković sa 6 i Valentina Božinović sa 5 postignutih golova, dok su u domaćem sastavu prednjačile  Katarina Radović sa 7 i Olja Nikolić sa  6 pogodaka.

Rukometašice Radničkog ostale su na pretposlednjoj poziciji prvenstvene tabele sa tri osvojena boda, koliko je sakupio i kruševački tim.

Narednog vikenda Kragujevčanke očekuje gostovanje Bekamentu BB u prvom šumadijskom derbiju u ovogodišnjem prvenstvu.

NAPREDAK 12 – RADNIČKI 24:24 (13:10)

KRUŠEVAC
Hala:
SC „Kruševac”.
Gledalaca: 220
Sudije: Bojan i Ivan Kolavčić.
Sedmerci: Napredak 6 (5), Radnički 5 (4).
Isključenja: Napredak 4 min, Radnički 6 min.

NAPREDAK: Savko (5 odbrana), Stojanović, K. Nikolić, Mitić, M. Đorđević, Atanasković 4, Radović 7, Balaban (1 odbrana), Bjelić, Tomić 3, I. Đorđević, Radonjić (2 odbrane), Grozdanova 3, O. Nikolić 6, Spasić, Petković 1.

RADNIČKI: Jonović 2, Đorđević, Stošić 2, Salijoski, Pidro (9 odbrana), Inđić, Lešnjak, Božinović 5, Radaković 3, D. Ranković 2, Petrović 2, Vučićević, Z. Ranković 6, Andrić 2.

Igračica utakmice: Zorica Ranković (Radnički).