Kragujevčanke sa „pola gasa“ do novog trijumfa

Rukometašice Radničkog opravdale su ulogu favorita u susretu 10. kola Super lige Srbije protiv ekipe Mladog radnika iz Radinca i nastavile niz uspešnih rezultata na startu ove kalendarske godine – 32:21 (17:8).

Već je uvodna serija Kragujevčanki od 8:1 jasno nagovestila konačan epilog utakmice u „SBB Jezeru“.

Na kraju prvog poluvremena bilo je „plus devet“ za ekipu Rodoljuba Kurandića (17:8), da bi početkom narednog perioda igre došlo do blagog opuštanja u redovima kragujevačkog tima, koje, srećom, nije bilo trajnijeg karaktera, pa su tako rukometašice Radničkog bez većih problema privele utakmicu kraju.

Bilo je čak prostora i da stručni štab Kragujevčanki pruži priliku mlađim igračicima, uglavnom kadetkinjama koje nastupaju za drugu ekipu Radničkog, kojima je dragocen svaki minut u superligaškoj konkurenciji .

Kragujevački tim je do pete pobede u sezoni predvodila Ksenija Petrović sa 8 pogodaka, dok je u ekipi iz Radinca bolja od ostalih bila Milica Petrović sa 5 postignutih golova.

Radnički se ovom pobedom vratio na treću poziciju superligaške tabele sa 12 osvojenih bodova. Ispred Kragujevčanki su vodeća Jagodina sa 19 i drugoplasirana Naisa sa 18 osvojenih bodova.

Učenice Rodoljuba Kurandića u sredu, 17. februara, očekuje utakmica četrvtfinala Kupa Srbije protiv Naise u „SBB Jezeru“, dok će narednu prvenstvenu utakmicu Kragujevčanke odigrati idućeg vikenda u Inđiji protiv domaćeg Železničara.

RADNIČKI – MLADI RADNIK 32:21 (17:8)

Dvorana: „SBB Jezero”.
Gledalaca: /.
Sudije: Nikola Ilić, Ivan Veličković
Sedmerci: Radnički 1 (1), Mladi Radnik 4 (3)
Isključenja: Radnički 12 min, Mladi Radnik 2 min

RADNIČKI: Veličković 5, Stojanac, Bjelak 2, Đorđević, Stošić 5, Stepanović 4, Blagojević, Hasanović (18 odbrana), Vlašković , Ilić (1 odbrana i sedmerac), K. Petrović 8, Agatunović 3, Stoiljković 3, Kolak 1, Vasović, Rašković 1.

MLADI RADNIK: Petrović 5, Obrenović 3, Paločević 1, Đorđević 1, Jovanović 1, Ninić 2, Savić, Miloradović 1, Milojković (8 odbrana), Filipović, Stojanović 2, Anđelković (3 odbrane), Kojić 1, Tešić 4, Virijević.

Igrač utakmice: Amina Hasanović (Radnički).