Kragujevčanke preživele gostovanje na Slanoj bari, Božovićeva izvukla kestenje iz vatre

Sekunde su delile rukometašice Radničkog od poraza na gostovanju novosadskoj Vojvodini u derbiju 10. kola Super lige Srbije. Imale su izabranice trenera Dragana Študera dva gola zaostatka na ulasku u poslednji minut utakmice, ali su i pored toga uspele da izbegnu poraz, i to prvenstveno zahvaljujući Valentini Božović, čija su dva pogotka donela kragujevačkom timu vredan bod sa ovog gostovanja – 19:19 (7:12).

Ponovio se Kragujevčankama scenario sa gostovanja u Kruševcu, kada su takođe bile dovedene na samu ivicu poraza. Tada se u ulozi spasioca našla Željana Radaković, a večeras je to bila Valentina Božović, koja je svojim pogocima donela kragujevačkom timu izuzetno vredan bod u daljoj borbi za očuvanje superligaškog statusa.

Uvodni minuti utakmice pripali su gošćama, ali su u nastavku prvog poluvremena Novosađanke preuzele rezultatsku kontrolu, da bi odlazak na odmor dočekale sa kapitalnom prednošću od pet golova „viška“ – 12:7.

Sigurnom igrom domaće su održavale stečenu prednost tokom drugog poluvremena, pa je delovalo da su na dobrom putu da „probiju led“ i upišu prvi trijumf u šampionatu. Međutim, u poslednjih desetak minuta Novosađanke su počele da posustaju, što su Kragujevčanke iskoristile da uhvate rezultatski priključak i primaknu se na samo gol zaostatka (18:17).

U poslednji minut domaće su ušle sa prednošću od dva gola, ali je onda na scenu stupila Valentina Božović, koja je najpre smanjila na 19:18, da bi posle grubog prekršaja i crvenog kartona za Jovanu Veličković uspešno realizovala sedmerac za konačnih 19:19.

Božovićeva je ujedno bila i najefikasnija igračica u kragujevačkom timu sa 8 postignutih pogodaka, koliko je na drugoj strani postigla i Milica Aćimović.

Bila je ovo poslednja utakmica za rukometašice Radničkog u ovoj kalendarskoj godini, koju završavaju kao osmoplasirane sa četiri osvojena boda.

Sledi dvomesečna pauza, a nadmetanje u Super ligi Srbije za rukometašice se nastavlja sredinom januara, kada će Kragujevčanke ugostiti ekipu Mladosti iz Nove Pazove.

VOJVODINA – RADNIČKI 19:19 (12:7)

NOVI SAD
”Slana bara”.
Gledalaca: 150.
Sudije: Ivan i Bojan Kolavčić.
Sedmerci: Vojvodina 8 (5), Radnički 5 (3).
Isključenja: Vojvodina 10 min, Radnički 6 min.

Vojvodina: Guteša, Aćimović 8, Božić, Mijailović, Čabarkapa, Savić, Šarančić, Todorovski 4, Veličković, Sivčev, Bulatović (14 odbrana), Trifunović, Đulinac, Bahun 3, Mitrović 3, Drinić 1.

Radnički: Pojužina, Jonović, Đorđević, Stošić, Salijoski, Pidro (6 odbrana), Inđić 5, Božinović 8, Radaković 1, Potkonjak, D. Ranković, Petrović 1, Vučićević, Z. Ranković 3, Andrić 1.

Igračica utakmice: Nevena Todorovski (Vojvodina).