Kragujevčanke pobedom protiv Topličanina do jesenjih počasti

Pobedom nad ekipom Topličanina iz Prokuplja – 29:23 (15:14), rukometašice Radničkog su kolo pre kraja prvog dela sezone u Super B ligi Srbije osigurale status jesenjeg prvaka.

Prokupčanke su se još jednom pokazale kao nezgodan rival i odolevale su punih pedeset minuta, da bi tek u samoj završnici Kragujevčanke uspele da prelome utakmicu u svoju korist.

Da u grad na Lepenici nisu došle turistički, gošće iz Prokuplja pokazale su već u prvih desetak minuta utakmice, kada su predvođene Oljom Nikolić stigle do prednosti od četiri gola (8:4).

Ovakav tok događaja naterao je domaći tim da podigne intezitet igre u odbrani i pokuša da preuzme vođstvo iz ruku protivnika. U tome su učenice Rodoljuba Kurandića neposredno pred odlazak na odmor i uspele, pa su prvi deo igre okončale sa minimalnom prednošću od jednog gola – 15:14.

U nastavku je Radnički konstantno bio u vođstvu, ali nikako nije uspevao da napravi osetniju razliku, kojom bi prelomio meč u svoju korist. Gošće su se držale sve do ulaska u poslednjih deset minuta utakmice, kada je kragujevački tim, na krilima sjajnih odbrana Jelene Pojužine, došao do prednosti od pet golova i samim tim osigurao osvajanje novih bodova.

Radnički su do devete pobede u sezoni predvodile Ksenija Petrović sa 7 i Teodora Veličković sa 6 golova, uz nemerljiv doprinos golmana Jelene Pojužine, koja je zaustavila čak 17 udaraca upućenih ka svom golu.

Centralna figura u redovima ekipe iz Prokuplja bila je Olja Nikolić sa 12 pogodaka.

RK RADNIČKI – ŽRK TOPLIČANIN 29:23 (15:14)

Dvorana: „SBB hala Jezero”.
Gledalaca: 100
Sudije: Dragan Milošević, Marjan Golubović
Sedmerci: Radnički 3 (3), Topličanin 2 (2)
Isključenja: Radnički 4 min, Topličanin 6 min

RADNIČKI: J.Pojužina (17 odbrana), Veličković 6, Srećković, Bjelak 5, Filipović, Knežević 2, Blagojević, Hasanović (4 odbrane), Vlašković, Savić (1 odbrana), K. Petrović 7, Ž.Pojužina 2, Stoiljković 5, Vasić, Todorović, T. Petrović 2.

TOPLIČANIN: Karalić 1, Jovanović, Stojov 5, Kričak 2, Stoiljković 1, Korać (8 odbrana), Janković, Petrović 2, Nikolić 12.

Igračica utakmice: Teodora Veličković (Radnički)

Kragujevčanke su ovom pobedom osigurale zvanje jesenjeg prvaka sa 19 osvojenih bodova, pet više u odnosu na Bor i Topličanin.

U poslednjem kolu pred odlazak na zimsku pauzu, rukometašice Radničkog gostovaće ORK Beogradu.

Izvor i foto: SPD RK Radnički/ Lazar Novaković