Kragujevčanke otkinule bod šampionu

Prijatno iznenađenje priredile su rukometašice kragujevačkog Radničkog, koje su na gostovanju šampionu Srbije, ekipi Jagodine, uspele da dođu do vrednog boda – 27:27 (12:12).

Malo je falilo pa da Kragujevčanke „skinu skalp“ aktuelnim šampionkama Srbije, koje su u poslednjim sekundama utakmice uspele da izbegnu poraz.

Izabranice Rodoljuba Kurandića su hrabrom igrom od samog starta susreta jasno dale do znanja favorizovanom domaćinu da ne računa na lake bodove. Imale su kragujevačke rukometašice u par navrata prednost od tri gola, ali su Jagodinke sredinom prvog poluvremena uspele da preokrenu i povedu sa jednim golom razlike (8:7).

Na odmor se ipak otišlo sa rezultatskim egalom (12:12), da bi početkom drugog poluvremena Kragujevčanke ponovo stekle prednost od dva gola (16:14). U nastavku utakmice igralo se maltene gol za gol i tako sve do samog finiša, kada je usledila prava drama na parketu jagodinske hala „Jassa“.

Jagodinke su najpre golom Gojkovićeve iz sedmerca na 28 sekundi pre kraja prišle na gol zaostaka (27:26), a zatim su u bukvalno poslednjoj sekundi pogotkom Tanje Ašanin stigle do izjednačenja – 27:27.

U redovima šampiona Srbije najefikasnije su bile Jelena Gojković sa 8 i Nataša Lovrić sa 6 pogodaka, dok su kod Kragujevčanki najbolji utisak ostavile Katarina Stepanović sa 11 i Ksenija Petrović sa 6 postignutih golova.

Kragujevčanke su se ovim remijem učvrstile na četvrtoj poziciji superligaške tabele sa šest osvojenih bodova.

U narednom 8. kolu ekipa trenera Rodoljuba Kurandića dočekuje Medicinar iz Šapca.

ŽORK JAGODINA  –RK RADNIČKI 27:27 (12:12)

JAGODINA
Dvorana:
“Jassa”.
Gledalaca: /.
Sudije: Nenad Nikolić, Dušan Stojković
Sedmerci: Jagodina 6 (5), Radnički 5 (5)
Isključenja: Jagodina 8 min, Radnički 16 min.

ŽORK JAGODINA: Kostić, Adžić 1, Kaitović 5, Majkić, Pipler, Sivčev 1, Vukčević 1, Lovrić 6, Kosanović, Raičević , Ašanin 5, Đurašinović ( 13 odbrana), Gojković 8.

RK RADNIČKI: Veličković 4, Bjelak , Stepanović 11, Nedeljković, Blagojević  , Hasanović ( 12 odbrana), Vlašković , Stoiljković 1, Mikić , Filipović, K.Petrović 6, Đorđević, Agatunović 2, T.Petrović , Kolak 3.