Kragujevčanke odbranile trofej u Kupu

Ubedljivom pobedom nad ekipom Mladog radnika iz Radinca – 42:16 (26:9), rukometašice Radničkog su drugu godinu zaredom osvojile trofej namenjen pobedniku zapadne grupe Kupa Srbije.

Mada u nekompletnom sastavu, Kragujevčanke su prilično lako izašle na kraj sa vrlo neugodnom ekipom iz Radinca. Već posle prvih trideset minuta igre bilo je ubedljivih 26:9 za rukometašice Radničkog, što je plod odlične igre Šumadinki, posebno u odbrani.

Izostanak rezultatske neizvesnosti omogućio je stručnom štabu Radničkog da u nastavku utakmice pruži šansu mlađim igračicama, koje su se potrudile da ostave što je moguće bolji utisak. Na kraju, Kragujevčanke su slavile sa više nego ubedljivih 42:16 i zasluženo prigrlile pobednički trofej.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Anja Vlašković i Ajlin Bjelak sa po sedam pogodaka, u stopu ih je pratila Teodora Veličković sa šest, dok su kod gošći iz Radinca najraspoloženije za igru bile Mirjana Obrenović i Milena Kojić sa po tri postignuta gola.

RK RADNIČKI – ŽRK MLADI RADNIK 42:16 (26:9)

Dvorana: „SBB hala Jezero”.
Gledalaca: /.
Sudije: Dragana Janićijević, Maja Đorđević.
Sedmerci: Radnički 1 (1), Mladi Radnik 9 (6)
Isključenja: Radnički 6 min, Mladi Radnik 2 min.

RADNIČKI: Nedeljković,Veličković 6, Radević 1, Bjelak 7, Stošić, Stepanović 1, Blagojević 3, Hasanović (10 odbrana, sedmerac), Vlašković 7, K. Petrović 5, Agatunović 3, Stoiljković 2, Ilić (13 odbrana, sedmerac), Kolak, Vasović 3, Rašković 4.

MLADI RADNIK: Nikodijević 1, Obrenović 3, Filipović 2, Đorđević 1, Jovanović, Ninić 1, Savić, Miloradović, Milojković (8 odbrana), Filipović, Tomović 1, Stojanović 2, Anđelković (2 odbrane), Kojić 3, Virijević 2.

Igrač utakmice: Anja Vlašković (Radnički).