Kragujevčanke nemoćne u susretu sa šampionom

Rukometašice Radničkog nisu uspele da izbegnu poraz u drugom međusobnom susretu sa aktuelnim šampionom Srbije, ekipom Jagodine, ove sezone – 20:25 (10:10).

Potajno su se nadale Kragujevčanke da će uprkos brojnim kadrovskim problemima uspeti da „otkinu“ makar bod Jagodinkama na svom parketu, baš kao što su to učinile u prvom delu sezone u hali „JASSA“. Od toga, nažalost, nije bilo ništa.

Dobro su rukometašice Radničkog krenule, povele sa 4:1 i dugo čuvale stečeni kapital, sve dok gošće u završnih desetak minuta prvog poluvremena nisu pojačale ritam i preuzele kontrolu nad rezultatom (10:9).

U 44. minutu ekipa Jagodine izbija na maksimalnih „plus četiri“ (16:12) i nagoveštava konačan epilog meča u „SBB Jezeru“. Pokušale su Kragujevčanke u nastavku utakmice da uhvate rezultatski priključak, u par navrata su uspevale i da prepolove zaostatak, ali se šampion nije dao iznenaditi i na kraju je slavio sa pet golova razlike – 25:20.

U redovima Radničkog najraspoloženije za igru bile su Katarina Stepanović i Ksenija Petrović sa po 7 pogodaka, dok je kod gošći prednjačila Olivera Vukčević sa 5 postignutih golova.

Kragujevčanke su ostale na petoj poziciji superligaške tabele sa 16 sakupljenih bodova, a u narednom kolu ih očekuje gostovanje šabačkom Medicinaru.

RADNIČKI – JAGODINA 20:25 (10:10)

Dvorana: „SBB hala Jezero”.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Jelena Jakovljević, Vanja Antić.
Sedmerci: Radnički 5 (5), Jagodina 4 (4).
Isključenja: Radnički 6 min, Jagodina 10 min.

RADNIČKI: Veličković 2, Stojanac, Bjelak, Stepanović 7, Nedeljković, Stošić 1, Blagojević, Hasanović (7 odbrana), Vlašković, Stoiljković 1, Ilić (2 odbrane), Petrović 7, Agatunović 2.

JAGODINA: Kostić (12 odbrana), Adžić 4, Ćorović 2, Majkić 4, Bulatović 1, Vukčević 5, Lovrić 1, Jovanović, Raičević 4, Ašanin, Đurašinović, Stojanović, Gojković 4.

Igračica utakmice: Tamara Kostić (Jagodina).