Kragujevčanke kroz iglene uši do trijumfa na premijeri

Teže nego što se očekivalo, košarkašice Radničkog savladale su zrenjaninski Proleter 023 na otvaranju nove takmičarske sezone u Prvoj ženskoj ligi Srbije – 78:77 (12:23, 21:13, 23:16, 22:25).

Morale su „crvene dame“ dobrano da se preznoje kako bi opravdale epitet favorita u duelu sa borbenim Zrenjaninkama, koje su vrlo nadahnutom igrom u kragujevačkom „SBB Jezeru“ pokazale da će biti „tvrd orah“ za većinu ekipa u ligi.

Već nakon uvodnih deset minuta utakmice postalo je jasno da su gošće iz Zrenjanina u srce Šumadije doputovale sa namerom da osvoje prva dva boda u sezoni, a da im Kragujevčanke prilično nemaštovitom igrom u napadu u tome dodatno pomažu.

Tek kada su se Zrenjaninke početkom druge četvrtine odlepile na maksimalnih „plus 14“ (16:30), domaće su zaigrale mnogo angažovanije, kako u odbrani, tako i u napadu, pa su do odlaska na veliki odmor uspele da otope dvocifreni minus i priđu na svega tri poena zaostatka (33:36).

U trećoj četvrtini je utakmica konačno poprimila očekivani tok. Izabranice Nenada Milovanovića su preokrenule rezultat u svoju korist i u završnu deonicu su ušle sa četiri poena „viška“ (56:52).

Međutim, gošće iz Zrenjanina nisu ni pomišljale da istaknu „belu zastavu“. Nakon tri minuta igre u poslednoj deonici, rezultat je bio u egalu (57:57), ali su Kragujevčanke ekspresno vratile vođstvo na svoju stranu i nisu ga ispuštale do poslednjeg zvuka sirene.

Radnički je do pobede na premijeri predvodila Filipinka Žak Danijel Animam, koja je već na prvoj zvaničnoj utakmici u dresu kragujevačkog kluba ostvarila „dabl-dabl“ učinak od 20 poena i 14 skokova. Milica Inđić je brojci od 18 postignutih poena pridodala i 7 asistencija, dok se na listi dvocifrenih igračica u pobedničkoj ekipi našla i Marijana Stojanović sa 11 poena.

U ekipi Proletera prednjačila je Tijana Cukić sa učinkom od 17 poena, 8 skokova i 5 asistencija, sledile su je Jelena Muratović i Jelena Bosnić sa po 14 postignutih poena, odnosno Marija Mršić sa 10, dok je Nikolina Mihajlović zastala na korak od „dabl-dabl“ učinka – 8 poena i 12 skokova.

Košarkašice Radničkog će i narednog vikenda igrati pred svojom publikom, a rival će im biti aktuelni šampion Srbije, beogradska Crvena zvezda.