Kragujevčanke iskoračile ka finalu

Lepe vesti stižu iz Niša, gde su rukometašice Radničkog uspele da naprave prijatno iznenađenje i savladaju ekipu Naise u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa – 36:33 (19:15).

Kragujevački „mlin“ nastavlja da melje. Iako su naspram sebe imale odličnu ekipu Naise, koja ih je pobedila u prethodna tri međusobna odmeravanja snaga ove sezone, učenice Rodoljuba Kurandića su odličnom igrom na parketu dvorane „Čair“ iskovali pobedu, kojom su došle na prag finalne borbe za titulu.

Odlično su Kragujevčanke ušle u ovaj meč, povele sa 6:3, ali je onda usledila povreda Milijane Stošić, koja je poremetila ritam ekipe iz srce Šumadije, tako da Nišlijke u silovitom naletu dolaze do preokreta i dva gola prednosti u 17. minutu (11:9).

Ipak, finiš prvog dela igre pripao je rukometašicama Radničkog, koje su pronašle način da ponovo preuzmu vođstvo i na odmor odu sa zavidnom zalihom od četiri gola prednosti (19:15).

U 35. minutu prednost Kragujevčanki bila je na svom maksimumu (23:17), ali su potom Nišlijke „dodale gas“, njihov trener Ljubomir Obradović je „osvežio“ postavu sa par odmornih igračica sa klupe, pa je prednost Radničkog u 44. minutu iznosila svega jedan gol (25:24).

Nisu Šumadinke klonule duhom, uspele su ponovo da stvore značajnu rezultatsku distancu (31:26), koja im je omogućila da ovaj meč privedu željenom kraju.

Kragujevčanke su do pobede u ovom meču predvodile Teodora Veličković sa 9 i Ksenija Petrović sa 8 postignutih golova, dok su na drugoj strani prednjačile Marija Filipović sa 8 i Srna Sukur sa 6 pogodaka.

Druga utakmica u seriji igra se u sredu, 19. maja, od 16.15 časova u „SBB Jezeru“.

Sedmerci: Naisa 3 (1), Radnički 5 (5)
Isključenja: Naisa 6 min, Radnički 4 min.

NAISA: T. Petković, Aranđelović, Đurović, Radović 5, Stojanovska 1, Mi.Petković, Ma.Petković, Ivanović, Stankovski, Stamenković 2, Nikolić 2, Filipović 8, Simatović 4, Sukur 6, Tasić 3, Gakidova 2.

RADNIČKI: Pojužina, Veličković 9, Bjelak 7, Stepanović 7, Nedeljković, Stošić, Blagojević, Hasanović (6 odbrana, sedmerac), Vlašković, Stoiljković , Petrović 8, Rašković, Agatunović 2, Ilić (7 odbrana), Kolak 3.