Kragujevčani bolji od FMP-a

U duelu dva imenjaka, jednog kao domaćina u hali Jezero i onog Radničkog iz Železnika, favorit je bio bolji i zasluženo pobedio. Pred oko samo hiljadu ljudi u kragujevačkoj dvorani, domaći sastav je odigrao onoliko koliko je potrebno da se savladaju Miloš Dimić i FMP  77:69 (21:18, 19:11, 15:17, 22:23).

Od samog početka utakmice kao da su se i gostujući igrači našli u čudu kada je Dejvid Sajmon,( iako je najavljeno da je povređen), krenuo u startnih pet, te je sa svojih 16 poena u prvoj deonici podsetio malobrojnu publiku na sebe u ulozi MVP-a regularnog dela  ovogodišnje ABA lige.

Radnički je posle dužeg vremena na početku utakmice nadskakao nekog protivnika, pa je na kraju prve deonice odnos skokova bio 10:3 u korist domaćih. Stiče se utisak da je Sajmonu bio potreban još jedan raspoloženi saigrač ne bi li razlika bila dvocifrena već u prvoj deonici.

Miloš Dimić je, kao MVP dosadašnjeg toka Agroživ košarkaške lige, bio izuzetno dobro čuvan od strane Alekseja Nešovića, kome je to bio glavni zadatak na ovoj utakmici. Posle njega, na Dimiću su se redom menjali Bakić, Pavković, Skot… I pored svega toga ovaj sjajni košarkaš iz Železnika je na kraju ubacio 27 poena i ukupno 42 ideksna poena, što je navelo Mutu Nikolića da ga posle utakmice spomene kao sigurnog reprezentativca u „roku od godinu-dve…“

Nije bila prepoznatljiva atmosfera sa utakmica Radničkog kod kuće, pred Kragujevčanima. Slaba poseta kao da nagoveštava  da se svi već pripremaju za plej-of. Pred polupraznim tribinama, Sajmon je ubacio 24 poena za poluvreme i nakon toga nije mnogo igrao. Domaćinu je bila potrebna izrađena akcija u napadu za nekog drugog, još bar jedan raspoloženi igrač. Bobi Marjanović je nastavio ono što je Sajmon započeo, dobro ga zamenivši u drugom poluvremenu (10p, 4sk) .

Domaći su na ovoj utakmici pogodili samo dve trojke, niti jednu u prvih dvadeset minuta, pa se na osnovu tog podatka može reći da utakmica i nije baš tako lako dobijena, kako su mnogi očekivali, te „samo“ 77 postignutih poena u Jezeru. Radnički je na poluvremenu imao dvocifrenu razliku, ali se u nastavku očekivala bolja igra gostiju, naručito Dimića, koji se košgeterski probudio tek u poslednjoj deonici.

Domaći su  iskusno držali prednost, sve do poslednja tri minuta, kada je Dimić uzastopnimn koševima zapretio smanjivši na samo četiri poena razlike, međutim, iskustvom Stivena Markovića utakmica je privedena rutinski kraju.

Kragujevčani su dokazali nesporan kvalitet u ovom duelu, ali i dugu klupu, ako se uzme statistički parametar da je „klupa“ gostiju imala negativan indeks korisnosti: -8.

U pobedničkom timu Sajmon se izdovijio u prvom delu sa 25 poena i sedam skokova. Majkl Skot je dodao devet poena i sedam skokova, dok je Stiven postigao važnih šest poena i 8 asistencija.

Na drugom delu parketa, fantastični Miloš Dimić je nastavio da pruža odlične partije u Agroživ ligi, nanizao je 27 poena , 4 skoka, 6 asistencija, pet ukradenih lopti i 13 pretrpljenih faulova – indeks 42. Uz njega, Peđa Stamenković je dodao 12 poena, Smiljanić 10 poena, te Milovanović šest.

RADNIČKI – RADNIČKI FMP 77:69 (21:18, 19:11, 15:17, 22:23)

Dvorana: Jezero
Gledalaca: 1.000
Sudije: Maričič, Mrdak, Vesković

RADNIČKI: Pavković, Sinovec 4, Sajmon 25, Marković 6, Birčević 8, Nešović 4, Bratić, Vuksanović 2, Marjanović 10, Skot 9, Mijatović, Bakić 9

RADNIČKI FMP: Đokić 6, Zarić, Đuran, Ognjenović, Stamenković 12, Milovanović 6, Vasilić 2, Silađi, Tubak 3, Smiljanić 10, Dimić 27, Džaković 3

Košarkaši Radničkog zadržali su drugu poziciju u ligi, a već u petak, 18. maja  od 19h u Kragujevac stiže ekipa vršačkog Hemofarma. Nakon utakmice sa „farmaceutima“ , Radnički gostuje Crvenoj Zvezdi u Beogradu u poslednjem kolu regularnog dela Agroživ lige.