Kragujevački teniser Ognjen Milić pobednik međunarodnog turnira u Novom Sadu

Jedan od naperspektivnijih srpskih tenisera i višestruki prvak države u različitim uzrasnim kategorijama, Kragujevčanin Ognjen Milić, obogatio je svoju kolekciju evropskih trofeja osvajanjem prvog mesta na „Yason Cupu“, međunarodnom turniru za igrače do 16 godina starosti, koji je prošlog vikenda igran u Novom Sadu.

Milić je u finalu muškog singla bio uspešniji od Hrvata Antonija Voljaveca rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 6:3. Ovo je još jedna u nizu evropskih titula za mladog kragujevačkog tenisera, koji već godinama važi za jednu od najvećih nada srpskog tenisa.

Pored titule u singlu, Milić je zajedno sa Nikolom Lulićem dogurao do finala u muškom dublu, gde je ipak uspešniji bio tandem Nikola Jović-Todor Vukomanović, koji je slavio sa maksimalnih 2:0 (6:4, 7:5).

MINA BAČANIN DRUGOPLASIRANA NA TURNIRU U KRALJEVU

Još jedna velika nada kragujevačkog i srpskog tenisa, mlada Mina Bačanin, imala je uspešan takmičarski vikend, koji je „začinila“ osvajanjem drugog mesta na „Serbian Grand Prixu“, turniru treće kategorije za tenisere i teniserke do 12 godina starosti, koji je igran na terenima Teniskog kluba Top Tenis u Kraljevu.

Prvo mesto u konkrenciji devojčica pripalo je Ivi Kolev, dok su zajedno sa Minom drugo mesto osvojile još i Anastasija Marjanović, Lena Veljović i Dunja Vojinović.

Najuspešniji kod dečaka bio je Vuk Dosković, dok su drugo mesto podelili Uroš Jovanović, Pavle Kujunđić, Ilija Delić i Veljko Vujčić.