Kraguj zaustavio „Smečerke“

Odbojkašice Kraguja su napravile veliki podvig večeras u okviru 11. kola Prve lige Srbije i nanele prvi poraz u prvenstvu lokalnom rivalu, ekipi Smeča 5, rezultatom 3:1, po setovima 25:17, 26:24, 20:25 i 25:18.

Prvi set je nagovestio sjajnu partiju izabranica Dragana Mratinkovića, da bi već posle drugog seta, koji je posle velike borbe pripao odbojkašicama Kraguja, bilo jasno da je na pomolu prvi poraz lidera šampionata.

Ipak, ekipa Smeča se vraća u život u trećem setu, zahvaljujući greškama odbojkašica Kraguja, ali je to bilo sve što su popularne „Smečerke“ prikazale na ovom meču.

Četvrti set je pripao ekipi Kraguja, tako da je ekipa Smeča morala da se pomiri sa prvim porazom ove sezone.

Ovom pobedom ekipa Kraguja se ozbiljno umešala u trku za viši rang, dok ekipa Smeča, bez obzira na poraz, može da bude zadovoljna učinkom u ovoj polusezoni.

Nastavak prvenstva zakazan je za 19. januar, kada Kraguj čeka novosadsku Vojvodinu, dok ekipa Smeča 5 gostuje Takovu u Gornjem Milanovcu.