Kostić sprečio iznenađenje

omladinci-radnickog

Omladinci Radničkog podelili su bodove sa beogradskim Brodarcem (1:1), u utakmici 28. kola Omladinske lige Srbije.

Gosti iz Beograda mogu biti zadovoljniji osvojenim bodom, ali isto tako i razočarani, jer su mogli i do sva tri.

Radnički je poveo u 45. minutu iz jedne od retkih prilika do tada. Strelac je bio Stefan Andrić, koji je šutirao sa nekih 20 metara, po sredini gola i pogodio gornji desni ugao gola Brodarca.

Beograđani su stigli do izjednačenja 15 minuta kasnije nakon lepe akcije Aćimovića koji je dodao do Jovanovića, a ovaj je uspeo da povuče dva igrača odbrane domaćina i da plasira loptu u suprotan ugao Tošeskog.

Kostić je sprečio Brodarac da dođe do pobede pošto je u situacijama jedan na jedan uspeo da odbrani udarce Spasića u 80. i rezerviste Cvetinovića u 89.minutu.

Na kraju utakmice zadovoljni su bili i jedni i drugi, pogotovo gosti jer im je ovaj bod bio značajan u borbi za opstanak.

Radnički 1923 – Brodarac 1:1 (1:0)

Stadion: Čika Dače.
Gledalaca: 50
Sudija: Vladimir Nedeljković (Jagodina)
Žuti karton: Ilić (Brodarac)
Strelci: 1:0 S. Andrić 45, 1:1 Jovanović u 60.minutu.

RADNIČKI 1923: Kostić, D. Nikolić, Aleksić (S. Nikolić), Živanović, Spasojević, S. Andrić, K. Andrić, Urošević, Gavrović, Stević, Nedeljković (Perović).

BRODARAC: Tošeski, Josifović, Došen, Veljović, Đurković, Brkić (Spasić), Mandić, Ilić, Jovanović (Vukajlović), Mihailović (Cvetinović), Aćimović.

Igrač utakmice: Stefan Mandić (Brodarac).

Dva kola pre kraja Radnički se učvrstio na šestoj poziciji sa 39 bodova, a u narednom kolu ekipa trenera Milana Živkovića gostuje na Karaburmi petoplasiranom OFK Beogradu.