Miloš Đorđević doneo bod Pobedi

PobedaFudbaleri Pobede remizirali su na svom terenu sa Poletom iz Ljubića 1:1 (0:0), u 27. kolu Srpske lige „Zapad“. U utakmici u kojoj su bodovi bili potrebniji gostima nego domaćoj ekipi, Polet je vodio sve do finiša meča, kada je Đorđević doneo bod Beloševčanima.

Pobeda je pružila ekipi iz Ljubića sasvim solidan otpor, iako su gosti stvorili nešto više prilika za gol. Nakon prilično miroljubivog prvog poluvremena, Polet je na startu drugog dela igre došao do prednosti.
Igrao se 53. minut kada je Nešović uputio nezgodan udarac sa preko 20 metara, a golmanu Pobede Marjanoviću je lopta bukvalno ispala iz ruku i ušla u mrežu.

Primljeni gol je malo razbudio domaće fudbalere, koji su zaigrali znatno angažovanije u nastavku meča. Ipak, na gol su morali da čekaju do samog finiša utakmice, kada je Miloš Đorđević u 90. minutu sproveo jedan odbitak u mrežu golmana Radakovića i tako doneo bod svom timu.

Pobeda se tri kola pre kraja prvenstva nalazi na sigurnoj osmoj poziciji sa 35 osvojenih bodova.

Treba napomenuti i da je Partizan sa Bumbarevog brda u ovom kolu savladao valjevski Krušik sa 1:0 i na taj način sebi povećao šanse za opstanak u srpskoligaškom društvu.

POBEDA BELOŠEVAC – POLET (LJUBIĆ) 1:1 (0:0)

BELOŠEVAC
Igralište: Pored pruge.
Gledalaca: 200.
Sudija: Dalibor Trifunović (Kraljava).
Pomoćnici: Stanko Ostraćanin i Milan Pešović (svi iz Kraljeva).
Strelci: Miloš Đorđević u 90. minutu za Pobedu Beloševac, Nešović u 55. minutu za Polet.
Žuti kartoni: Petrović, Matanović, Đorđević (Pobeda Beloševac), Luković, Nešović, Nikolić, Živković (Polet).

POBEDA BELOŠEVAC: Marjanović, Bajović, Pejčinović, Petrović, Ljujić, Matanović, Đorđević, Varjačić, Stojanović, Đorđević (Kostić), A. Kostadinović (Nešović).

POLET: Radaković, Veljović, Đorđilović, Kovačević, Kalajanović, Luković,Nešović, Nikolić, Vasilić, Stojić, Živković.

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Nešović (Polet).

Izvor: Željko Marinković