Remi za kraj (FOTO)

radnicki-jagodina

U poslednjem, 30. kolu Jelen Super lige, fudbaleri Radničkog i Jagodine su na „Čika Dači“ odigrali nerešeno 1:1 (1:1). Bio je to jedan miroljubiv meč, bez nekih naročitih prilika, a na kraju su podelom bodova bili zadovoljni i domaći i gosti.

Kragujevčani su pred ovaj duel imali jasan cilj, a to je da dođu bar do boda protiv Jagodinaca, kako bi i teoretski osigurali opstanak u društvu najboljih. Jagodina je sa druge strane došla bez nekog posebnog motiva u Kragujevac, ali sa željom da se kragujevačkoj publici predstavi u najboljem mogućem svetlu.

Inače, ova utakmica imala je i humanitarni karakter, jer je sav prihod od prodatih ulaznica išao za pomoć obrenovačkom Radničkom. Nažalost, provala oblaka za vreme prvog dela igre je rasterala i onaj mali broj gledalaca koji su došli da posmatraju ovaj meč, pa su kraj utakmice dočekali samo oni najverniji.

Već na samom startu, u 2. minutu igre, Đorđe Šušnjar je neprijatno iznenadio simpatizere Radničkog, kada je odlično reagovao na centaršut Srđana Mijatovića i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Odmah nakon primljenog gola, Kragujevčani su propustili dobru priliku da dođu do izjednačenja. Beljić je izveo slobodan udarac, odbrana Jagodinaca nespretno reagovala, pa je lopta došla do Spalevića koji upućuje centaršut u srce peterca, ali visoki Bubanja nije uspeo da najbolje zahvati loptu glavom, tako da je ona završila pored gola.

Ipak, u 6. minutu domaćin uspeva da izjednači rezultat. Pogrešili su gosti na sredini terena, Beljić je uzeo loptu i nakon fantastičnog „slaloma“ kroz odbranu Jagodine, uspeo da protne loptu golmanu Jokiću kroz noge i donese svom timu izjednačenje – 1:1.

Ovakav početak je dao nagovestio jednu sjajnu, efikasnu utakmicu na „Čika Dači“, baš poput one protiv Javora, ali su ta očekivanja, da li zbog kiše ili letargije fudbalera oba tima, ipak izneverena.

U 12. minutu beležimo još jednu dobru šansu za domaću ekipu. Nakon slobodnog udarca Kneževića, Spalević se našao u situaciji da sa par metara savlada Jokića, ali se golman Jagodine istakao fenomenalnom paradom.

Do kraja prvog dela igre videli smo i jednu opasnu situaciju pred golom Radničkog, kada je nakon kornera Jagodinaca nesporazum Rosića i Bubanje mogao skupo da košta Kragujevčane da Čančarević nije munjevito reagovao i sačuvao svoju mrežu. Doduše, bio je tu i Adamović koji je malo otežao posao svom golmanu, ali se ipak sve dobro završilo za Kragujevčane.

Igrači obe ekipe su jedva čekali da sudija Gogić označi kraj prvog dela igre, kako bi utrčali u svlačionicu i zaštitili se od kiše koja je padala sve jačim intezitetom.

Početak drugog poluvremena doneo je sunce iznad „Čika Dače“ i prestanak padavina, pa se očekivalo da lepši vremenski uslovi utiču i na fudbalere oba tima da prikažu nešto više na terenu. Međutim, nastavak utakmice doneo je još manje uzbuđenja nego prvi deo meča.

Najpre je Radnički zapretio nakon centaršuta Lazara Popovića, kada je Spalević pokušao glavom bez uspeha. U 70. minutu prete i Jagodinci preko Đurića, ali je njegov udarac zaustavio Čančarević.

djavoli

Do kraja meča nije bilo izrazitih prilika, pa je na kraju podela bodova bila i najrealniji ishod ovog duela, sa čime su se složili i treneri oba tima na konfernciji za medije nakon završetka meča.

„Očekivalo se dosta golova kako je meč počeo, ali mislim da je na kraju ovo realan ishod. Obe ekipe su ostvarile svoj cilj – mi smo ušli u Evropu, a Radnički stigao do opstanka.“ – istakao je trener gostiju Dodić i dodao da njegov tim očekuje kratak odmor, pošto obaveze na evro-sceni počinju već 3. jula.

Dragoljub Bekvalac, trener Radničkog, nije štedeo reči hvale za Jagodince.

Jagodina je primer „malim“ klubovima kako treba da se radi. Nije bilo lako igrati protiv takve ekipe. Mi smo uspeli da dođemo do cilja i ostanemo u društvu najboljih. Ipak, za iskorak napred, Radnički mora da unapredi infrastrukturu, funkcionisanje, da postane jedan stabilan klub, baš poput Jagodine.“ – završio je Bekvalac svoje izlaganje.

Po završetku meča najverniji navijači Radničkog, popularni „Đavoli“, uleteli su na teren i slavili zajedno sa svojim ljubimcima opstanak u eltinom rangu. Mnogi od njih su kao uspomenu dobili i dresove igrača. Ovacije je dobio i trener Bekvalac, koji se još jednom pokazao kao spasitelj u trenutku kada su Kragujevčani bili na putu ka nižem rangu takmičenja.

Tako je okončana još jedna burna sezona za kragujevačkog superligaša, koji će i naredne sezone igrati u Jelen Super ligi, nadamo se ovaj put značajniju ulogu, nego što je to bitka za opstanak.

RADNIČKI 1923 – JAGODINA 1:1 (1:1)

Stadion: „Čika Dača“.