Košarkašice Radničkog slavile u Šapcu

Važnu pobedu na “vrućem“ terenu izvojevale su košarkašice Radničkog koje su u derbiju 10. kola Prve lige slavile u Šapcu protiv istoimene ekipe rezultatom 52:45, po četvrtinama 14:6, 11:12, 11:16, 16:11.

Kragujevčanke su sjajno započele susret u Šapcu. Odbrana je sjajno funkcionisala, pa je za prvih 10 minuta primila samo 6 poena.

Polovinom druge deonice prednost Radničkog je narasla na maksimalnih 13 poena (21:8).

Igračice trenera Darka Jakovljevića kontrolisale su rezultat sve do finiša treće četvrtine, a onda su dozvolile ekipi Šapca da priđe na samo dva poena zaostatka (34:36).

Ipak, serijom 6-0 na početku poslednje deonice gošće su stekle 8 poena “viška“ i mirno meč privele kraju i tako stigle do četvrtog uzastopnog trijumfa u nizu koji ih ostavlja u samom vrhu prvenstvene tabele, odmah iza Jagodine i Crvene zvezde.

Kragujevčanke je do pobede predvodila Prvulovićeva, koja je postigla 16 poena, Lešnjak je dodala 12, koliko i Milićeva koja je imala i 10 uhvaćenih lopti. U poraženom timu, bolja od ostalih bila je Savić koja je meč završila sa 14 poena.

Radnički sada ima skor od 6 pobeda i 3 poraza. U narednom kolu, sledeće subote odigraće lokalni derbi sa ekipom Šumadije, koja je u ovom kolu slavila protiv ekipe Vrbas Medele.