Košarkašice Radničkog obezbedile plej-of

Trijumfom nad ekipom Šapca, košarkašice Radničkog osigurale su treću poziciju na tabeli Prve lige Srbije i kolo pre kraja izborile plej-of.

U utakmici 21. kola Prve lige, Kragujevčanke su, u hali “Goca Bogojević“, u direktnom duelu pobedile Šabac rezultatom 72:65 (21:11, 20:22, 17:16, 14:16).

Domaćin je bolje otvorio susret i stekao desetak poena prednosti u drugoj četvrtini. Šapčanke se nisu predavale, pa su sredinom drugog perioda uspele da stignu i prestignu kragujevački tim. Ipak, izabranice trenera Darka Jakovljevića uspele su da vrate prednost na svoju stranu i na odmor odu sa osam poena prednosti.

U drugom poluvremenu, Radnički je bio konstantno u vođstvu. Prednost je iznosila između tri i devet poena. Na tri minuta pre kraja Šabac je stigao na minus tri (66:63), ali nije imao snage za preokret.

U domaćem timu daleko najefikasnija je bila Aleksandra Katić sa 26 poena (9 skokova), Nikolina Milić je dodala 19 poena. Kod gošći Mirjana Velisavljević je postigla 21 poen, uz osam skokova, Jelena Stanković je dodala 16 koševa (7 skokova).

Radnički sada ima skor od 12 pobeda i sedam poraza i sigurno treće mesto, dok će o preostalom četvrtom mestu koje vodi u plej-of odlučivati poslednje kolo.

Šapčanke su sa skorom 11-9 završile prvi deo sezone, ali još uvek imaju šanse da se plasiraju. Njihova sudbina zavisi od kragujevačkog gradskog derbija u poslednjem kolu. Ukoliko Šumadija savlada Radnički izboriće se za plej-of, što bi bio veliki uspeh za kragujevačku košarku da ima dva tima u plej-ofu. Naravno, ne treba zaboraviti ni ekipu Srbobrana koja takođe ima šanse da uđe među četiri tima ali su im šanse veoma male jer ih u poslednjem kolu očekuje lider Crvena zvezda.

Radnički će kao treći tim Prve lige u četvrtfinalu plej-ofa igrati protiv Radivoja Koraća.