Košarkašice Radničkog ispustile pobedu u Vrbasu

zkk-radnicki-2016

Košarkašice Radničkog poražene su na gostovanju Vrbas Medeli u 15. kolu Prve ženske košarkaške lige Srbije, nakon prilično uzbudljivog i neizvesnog finiša sa 74:79 (18:21, 14:18, 18:12, 24:28).

Vrbas je bio bolji rival u prvih dvadeset minuta i na odmor između dva poluvremena otišao sa sedam poena prednosti – 39:32. Domaće su nastavile u istom ritmu i u trećem kvartalu, pa su u 28. minutu po prvi put na meču došle do dvocifrene prednosti (51:41).

Ipak, gošće iz Kragujevca su se vratile u igru serijom od devet uzastopnih poena i u završnu deonicu ušle sa samo poenom zaostatka – 50:51.

Kragujevčanke tu nisu stale već su polovinom poslednje četvrtine u potpunosti preokrenule tok meča u svoju korist i povele sa 71:63 u 37. minutu. Činilo se tada da će izabranice Vesne Despotović skinuti skalp favorizovanom domaćinu, ali je ekipa Vrbasa serijom 11:0 za samo dva minuta ponovo došla do vođstva i u penal završnici overila pobedu.

U domaćem timu Džombeta je postigla 21 poen, dok su po 15 poena postigle Jovović, Zalar i Laković. Kod gošći iz Kragujevca Sara Milošević je postigla 25 poena, Trifunović je upisala 15, Cvetanović 13, a Stevanović 11 poena.

Radnički je nakon ovog poraza ostao na deobi osmog mesta sa novosadskom Vojvodinom. Naredni rival Kragujevčanki biće subotički Spartak.