Košarkašice Radničkog bez snage za potpuni preokret

kosarka

Poslednja utakmica 1. kola Prve lige Srbije za košarkašice između Vojvodine i Radničkog, završena je pobedom Novosađanki od 70:67 (25:16, 15:16, 17:11, 13:24). Kragujevčanke su u većem delu meča bile u rezultatskom zaostatku, da bi se u poslednjoj četvrtini vratile u meč, ali nedovoljno za potpuni rezultatski preokret.

Košarkašice Radničkog su dobro otvorile meč, ali krajem prve i početkom druge četvrtine dolazi do drastičnog pada u njihovoj igri, što domaće koriste i prave seriju 11:0 za vođstvo od 29:16. Na poluvreme se otišlo vođstvom Novosađanki od 40:32.

Radnički je dobro otvorio treći period serijom 6:0 i spustio se na „minus dva“ – 40:38, ali onda ponovo dolazi do strahovitog pada, tako da u poslednju četvrtinu ekipa Vojvodine ulazi sa 14 poena prednosti – 57:43. Uvodna tri minuta poslednje deonice obeležio je košgeterski post obe ekipe, a onda Kragujevčanke, predvođene sjajnom Bojanom Stevanović i Milicom Cvetanović, prave seriju 15:5, tako da se ušlo u jako interesantnu i neizvesnu penal završnicu, u kojoj su domaće bile preciznije i na kraju slavile sa 70:67.

Vojvodinu je do pobede predvodila Jovana Pašić sa 28 poena (11 skokova, 9 osvojenih lopti), dok je Vučetićeva postigla 14 poena. Bojana Stevanović sa 25 poena i 14 skokova, uz indeks 38, kao i Milica Cvetanović sa 19 poena i 17 skokova, bile su najraspoloženije u taboru Radničkog, ali ih nažalost saigračice nisu ispratile na pravi način.

Bez obzira na poraz, mladi tim Radničkog je pokazao da ima kvalitet, ali da ekipi fali iskustva, koje će neminovno doći sa narednim mečevima. Naredne nedelje Radnički očekuje gradski derbi sa silno pojačanom ekipom Šumadije.