Košarkašice Radničkog bez snage protiv Koraća

Košarkašice Radničkog izgubile su večeras u Beogradu od ekipe Radivoja Koraća sa 83:54 (19:17, 25:12, 21:12, 18:13), u prvoj utakmici 3. kola Prve lige Srbije. Kragujevčanke su bile ravnopravan rival samo do sredine druge četvrtine, pa su Beograđanke zasluženo slavile.

Aktuelne šampionke opravdale su ulogu favorita i zabeležile pobedu, treću i nizu, dok je Kragujevčankama ovo bio treći uzastopni poraz.

Gošće su se dobro držale do sredine druge četvrtine, ali nisu imale rešenje za sve jaču odbranu Koraća. Kako se bližilo poluvreme, Beograđanke su povećavale prednost, pa su na odmor otišle sa vođstvom od 44:29.

U nastavku utakmice košarkašice Radničkog nisu uspele da pariraju domaćinu, koji je na kraju slavio ubedljiv trijumf.

Ivana Brajković sa 14 poena i 9 skokova (indeks 27) bila je najefikasnija u pobedničkom taboru. Poen manje postigla je Tamara Kapor. Kod Kragujevčanki jedina raspoložena bila je Marijana Lešnjak, koja je sa 15 poena jedina imala dvocifreni učinak.

Naredne subote, u 4. kolu Prve lige Radnički će u hali “Gordana Goca Bogojević“ biti domaćin ekipi Vrbas Medele.