Košarkašice Radničkog 2016 ponovo u pobedničkom modu

Posle dva „sušna“ kola, košarkašice Radničkog 2016 ponovo su priuštile radost svojim pristalicama, pobedom nad ekipom Mileševke 73:67 (16:16, 20:16, 22:19, 15:16), u utakmici 8. kola Druge ženske lige Srbije.

Izabranice Nikole Despotovića imale su večeras za protivnika jednu vrlo neugodnu ekipu Mileševke, predvođenu iskusnom Natašom Bučevac, ali su svojom mladošću, nepresušnom energijom i izraženim timskim duhom uspele da polože i ovaj test.

Prve dve četvrtine obeležile su česte rezultatske oscilacije. Kragujevčanke su prvo poluvreme završile u rezultatskom plusu (36:32), da bi u finišu treće deonice, zahvaljujući veoma raspoloženoj Nedi Rapović, stigle i do dvocifrene prednosti (55:41).

Gošće iz Prijepolja su u nastavku susreta uspele da svedu zaostatak u jednocifrene okvire, pa su čak u par navrata prišle i na „minus tri“, ali su učenice Nikole Despotovića stoički izdržale sve ove nalete protivnika i na kraju su trijumfovale rezultatom 73:67.

Osim oscilacija u prvoj četvrtini, bila je ovo utakmica koju smo dobro odigrali od početka, pa do kraja. Imali smo problema sa zagrađivanjem u odbrani i dali smo protivniku mnogo šansi za drugi, a ponekad i treći napad, što moramo da ispravimo u narednom periodu. Jako važna pobeda za samopouzdanje ekipe i prekid serije od tri vezana poraza. Ostaje nam da se što bolje spremimo za utakmicu poslednjeg kola prvog dela takmičenja, protiv ekipe Vršca. Čestitke ekipi Milesevke na odličnoj utakmici – izjavio je Nikola Despotović, trener Radničkog 2016.

Neda Rapović je sa 23 poena bila najefikasnija u redovima kragujevačkog tima. Anja Tasić dodala je 15, a Marija Cvijović 13 poena.

U ekipi Mileševke sve se vrtelo oko Nataše Bučevac, koja je utakmicu završila sa 37 postignutih poena i 16 skokova. Dabl-dabl učinak u gostujućem timu ostvarila je i Anela Polovina sa 15 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Kolo pre kraja prvog dela sezone u Drugoj ženskoj ligi Srbije, košarkašice Radničkog 2016 zauzimaju treću poziciju na tabeli, uz isti broj bodova kao i drugoplasirana Duga (14).

U narednom, 9. kolu ekipa trenera Nikole Despotovića odlazi put Vršca, gde će se sastati sa istoimenim rivalom.