Košarkaši Radničkog razbili maler: „Brejk“ u Pančevu za uspešan početak godine

Košarkaši Radničkog su minulu 2023. godinu okončali serijom od šest uzastopnih poraza, ali su zato novu 2024. godinu započeli trijumfom na gostovanju pančevačkom Tamišu u utakmici 16. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije, koja je svoj epilog dobila tek nakon dva odigrana produžetka – 81:79 (19:15, 15:23, 14:11, 23:22, 10:8). Bio je ovo „prvenac“ Marka Simonovića na klupi kragujevačkog tima, ali i njegova prva izvojevana pobeda u samostalnoj trenerskoj karijeri.

Bez iskusnog Đorđa Milosavljevića u sastavu i sa još uvek „rovitim“ Urošem Nikolićem, Kragujevčani su uspeli da dođu do možda i najvažnijeg „brejka“ u ovogodišnjem prvenstvu, kojim su prekinuli mesec i po dana dug rezultatski „post“. Istina, scenario je mogao da bude i potpuno drugačiji da Šumadinci u dva navrata nisu ustuknuli sa same ivice poraza izborivši najpre jedan, a potom i drugi produžetak iz koga su izašli kao krajnji pobednici.

Ekipe su se od samog početka utakmice smenjivale u vođstvu. Pančevci su nešto bolje otvorili meč, ali su Kragujevčani sredinom uvodne deonice preuzeli rezultatsku kontrolu, te su na prvi obavezni predah otišli sa četiri poena viška (19:15). Finiš druge četvrtine donosi novi rezultatski obrt, ovoga puta u režiji pulena trenera Bojana Jovičića, koji prvo poluvreme završavaju sa četiri poena prednosti (38:34).

Velika borba na parketu pančevačke hale „Strelište“ nastavljena je i u drugom poluvremenu. Rezultatsko klatno se neprestano njihalo sa jedne na drugu stranu i tako sve do samog finiša meča, kada je Radnički poenima već poslovično raspoloženog Krofta izbegao gorku sudbinu i uveo utakmicu u produžetke.

I u dodatnih pet minuta igre su Pančevci bili bliži pobedi, ali su Šumadinci i ovoga puta odoleli zahvaljujući mirnoj ruci iskusnog Nikolića, koji je pri rezultatu 71:69 za Tamiš realizovao oba slobodna bacanja za novi produžetak, u kome je četa trenera Marka Simonovića imala „deblje živce“, ali i Fortunu na svojoj strani, s obzirom da je domaćin promašio dva šuta za pobedu. Radnički je na kraju slavio sa dva poena razlike 81:79, upisavši svoj dugo čekani deveti trijumf u sezoni.

Najzaslužniji za „brejk“ Kragujevčana u Pančevu bili su Amerikanac Trej Kroft sa 23 i Milić Blagojević sa 19 poena, uz kapitena Marka Đerasimovića koji je dodao 12.

Džejlon Endruz je na drugoj strani poenterski uspešno isparirao svom sunarodniku u dresu Radničkog, ubacivši takođe 23 poena, ali su zato zatajili njegovi klupski saborci. Osim Omara Pajića sa 13 i Branislava Terzića sa 12 poena svi ostali igrači Tamiša ostali su na jednocifrenom učinku.

Večerašnjom pobedom košarkaši Radničkog su najavili svoj povratak u sam vrh prvenstvene tabele. Sa skorom 9-7, Kragujevčani trenutno dele peto mesto na tabeli sa ekipom Čačka 94.

Lepu šansu da potvrde „brejk“ iz Pančeva i obraduju svoje navijače novim trijumfom izabranici trenera Marka Simonovića imaće narednog vikenda, kada im u goste dolazi trenutno pretposlednji Novi Pazar.