Košarkaši Radničkog 1950 uspešno prebrodili gostovanje u Priboju

Radnički 1950Košarkaši Radničkog 1950 upisali su dva velika boda na gostovanju trećeplasiranom Priboju, u utakmici 23. kola Prve regionalne lige Zapad. Kragujevčani su slavili sa 77:72 (17:20, 16:14, 24:20, 20:18) i na taj način zadržali velike šanse da se dogodine nađu u višem rangu takmičenja.

Od samog starta moglo se naslutiti da će ovo biti utakmica „na jednu loptu“. Domaći, predvođeni sjajnim Golubovićem i podstaknuti gromoglasnom podrškom sa tribina, dobili su prvu deonicu sa 20:17. Druga četvrtina donela je veliki broj grešaka na obe strane i mali broj poena, pa se na poluvreme otišlo sa minimalnim vođstvom Priboja od 34:33.

Treća četvrtina donela je znatno bolju igru Kragujevčana u napadu, tako da su izabranici Igora Todorovića uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i u završnih deset minuta susreta uđu sa tri poena prednosti – 57:54.

I pored svih napora domaćih košarkaša da nadoknade ovaj rezultatski deficit, košarkaši Radničkog 1950 su sigurnom igrom sačuvali stečenu prednost i na kraju slavili veliku pobedu na verovatno najtežem gostovanju do kraja sezone.

U redovima pobedničkog tima istakao se dvojac Kostić-Tripković sa po 22 poena, dok je sa druge strane prednjačio Golubović sa 24 poena, uz 16 poena kapitena Masalušića.

Tri kola pre kraja takmičenja u Prvoj regionalnoj ligi Zapad, Radnički deli prvo mesto na tabeli sa ekipom Uba. Ove dve ekipe odmeriće snage u poslednjem, 26. kolu, i taj meč će verovatno odlučiti o putniku u Drugu ligu Srbije.

Do tog meča Kragujevčane najpre očekuje utakmica sa Klikom iz Arilja u hali „Gordana Goca Bogojević“, a potom i gostovanje Studentu iz Bajine Bašte.