„Kopljanici“ bolji od „studenata“

U poslednjoj utakmici ove kalendarske godine, kragujevački Ekonomac pretrpeo je poraz na gostovanju beogradskom Konjarniku, u zaostalom meču 8. kola Prve futsal lige Srbije – 2:3 (1:2).

Domaćin je do prednosti došao u 11. minutu pogotkom Šljukića, ali je usledio momentalni odgovor od strane Kristijana Vasića.

Da popularni „kopljanici“ na pauzu ipak odu sa minimalnom prednošću postarao se Ljujić, koji je u 19. minutu savladao Milenkovića za 2:1.

Mreže su mirovale u prvih petnaest minuta drugog poluvremena, da bi u 35. minutu Vićić doneo beogradskom timu prednost od dva gola – 3:1.

Milivojević je u poslednjim trenucima utakmice smanjio na 3:2, ali prekasno da „studenti“ izbegnu poraz.

Nekadašnji prvak države je prvi deo sezone u Prvoj futsal ligi Srbije završio na začelju tabele sa samo jednim osvojenim bodom iz devet odigranih kola.

Naravno da ovo nije realan pokazatelj kvaliteta kragujevačkog tima, koji je tokom čitave polusezone imao brojnih problema prouzrokovanih virusom korona.

Takmičenje u Prvoj futsal ligi Srbije nastavlja se početkom februara, a Kragujevčani će na startu drugog dela sezone ugostiti nišku Kalču.

KONJARNIK – EKONOMAC 3:2 (2:1)

BEOGRAD
„Šumice“.
Gledalaca: /.
Sudije: Oliver Nikolić, Miloš Grujić i Aleksandar Ranđelović.
Strelci: 1:0 Šljukić u 11, 1:1 Vasić u 12, 2:1 Ljujić u 19, 3:1 Vićić u 35, 3:2 Milivojević u 39. minutu.
Žuti karton: Milosavljević (Konjarnik).

KONJARNIK: GRUJIĆ, MILUTINOVIĆ, RISTANOVIĆ, LJUJIĆ, ŠLJUKIĆ, Ivanović, Jevtić, Milosavljević, Marsenić, Vićić, Malović, Brajković, Ratković, Drndarević.

EKONOMAC: MILENKOVIĆ, RADENKOVIĆ, MILIVOJEVIĆ, VASIĆ, DIMITRIJEVIĆ, Digić, Vranić, Tadić, Milovanović, Milanović.