Kobna četvrta četvrtina

zkk-sumadija-darko-jakovljevic

Košarkašice Šumadije završile su učešće u plej-ofu, pošto su sinoć u hali „Gordana Goca Bogojević“ poražene u drugom polufinalnom meču od Radivoja Koraća sa 45:52 (15:10, 12:14, 12:7, 6:21).

Kragujevčanke su se sjajno držale prvih 30 minuta igre, ali su u poslednjoj deonici odigrale katastrofalno, što su Beograđanke iskoristile i došle do pobede u seriji.

Domaće su prvu četvrtinu završile sa pet poena prednosti (15:10), da bi se u nastavku igre gošće probudile i stigle do izjednačenja u 14. minutu (18:18).

Na poluvreme Šumadinke odlaze sa tri poena prednosti (27:24), a onda u trećoj četvrtini uvećavaju stečenu prednost na maksimalnih „plus devet“ u 28. minutu (38:29).

U poslednju deonicu ušlo se sa vođstvom domaćeg tima od 38:31. A onda je usledio je potop. Kragujevčanke su u 33. minutu povele sa 41:33, u 36. minutu bilo je 43:39 za domaće košarkašice, da bi Korać serijom 7:0 preokrenuo na 46:43 u finišu meča i mirno priveo utakmicu kraju.

Šumadinke su, dakle, u poslednjoj deonici ubacile svega šest poena.

Tamara Kapor bila je najefikasnija u pobedničkom timu sa 14 poena. 11 je postigla Jovana Jakšić, a Erakova je uz devet poena, dodala i 14 skokova.

U ekipi Šumadije, koja je ponovo bila oslabljena neigranjem Jelene Ćulafić, Kristina Milošević je postigla 18 poena, a Aleksandra Katić 12.

Kada se podvuče crta, bila je ovo jako uspešna sezona za ekipu Šumadije. Kragujevčanke su stigle do same završnice oba domaća takmičenja, ali su im nažalost trofeji izmakli.

Nadajmo se da će sledeće sezone bar jedan domaći trofej završiti u vitrinama kragujevačkog kluba.