KK Radnički izgubio na jednu loptu!

Košarkaši Radničkog nisu uspeli da povedu sa 3:2 u međusobnim duelima sa Partizanom ove sezone. Partizan je slavio rezultatom 74:76, po četvrtinama ( 13:24, 24:27, 22:14, 15:11 ). Ponovo je utakmica igrana na jednu loptu, i ponovo su u neizvesnoj završnici Beograđani bili uspešniji.

Radnički je počeo meč sa namerom da provocira šut Partizana za tri poena uz skupljanje reketa i udvajanje teških centara Partizana Džavaija i Katića. Međutim, pošto je ta taktika već dva puta donela rezultat Radničkom na prethodnim mečevima, trener Partizana Jovanović je odlično pripremio svoje košarkaše na tu varijantu, i otvorio utakmicu sa velikih 14:3 u prva tri minuta meča. U tom periodu igre Partizan je šutirao 4/4 za tri i 1/1 za dva, uz čak 11 poena kapitena Božića. Posle tajmauta Nikolića, Radnički je odustao od te taktike, i prešao na odbranu čovek na čoveka, uz puno kontakta i agresivnosti, što je odmah dalo rezultat, i zaustavilo veliku seriju Partizana.

U drugoj četvrtini nastavila se brza i lepa igra sa obe strane, a Šulović, koji je vrlo brzo zamenio Špicu, bio je igrač koji je Radničkom doneo rezultatski priključak. Međutim, njegovo izvlačenje iz igre i pružanje šanse kapitenu Mijatoviću poklopio se sa novim padom u igri Radničkog. Partizan je ponovo napravio dvocifrenu prednost, sa kojom je otišao na odmor.

U drugom poluvremenu vrlo brzo je Katić izašao iz igre zbog 5 ličnih grešaka, Jovanović je ubacio mladog Bešovića na parket, a to je Radnički dobro koristio i smanjivao prednost. Šuloviću se poenterski priključio i Miletić, i domaćin prvi put u ovom delu igre prilazi na ispod 5 poena prednosti. Partizan je do osmog minuta ove deonice postigao samo 3 poena iz igre, i to je bila trojka Kecmana, na samom početku drugog poluvremena. Beograđani su razliku održavali sa linije za slobodna bacanja, a sve učestaliji su bili i protesti igrača oba tima zbog spornih sudijskih odluka. Na kraju ove deonice razlika je bila samo 6 poena u korist Partizana.

Oba tima su ušla nervozno u poslednju deonicu, Šulović i Čakarević su dugo igrali sa po 4 penala, a domaćina nije služio šut za tri poena, koji je njihovo najveće oružje. Par lopti koje su bile bačene za prednost od strane Miletića, Lija i Markovića, nekako su izmilele iz obruča, te je Partizan ostao čitav meč u vođstvu. Treba istaći da je suđenje u drugom poluvremenu bilo problematično, i da su obe klupe imale šta da kažu deliocima pravde. Ipak, stiče se utisak da su dve sudijske odluke u ključnim trenucima išle na štetu Radničkog-mogući faul u napadu Dušana Kecmana posle kojeg je poentirao, i mogući faul nad Šulovićem koji nije suđen u poslednjoj sekundi meča. Partizan je tako zabeležio još jednu prvenstvenu pobedu, i učvrstio se na vrhu tabele.

Hala: Jezero
Gledalaca: 4.000.
Sudije : Maričić Saša , Glišić Aleksandar , Stefanović Ivan.

RADNIČKI: Lee 7, Maksimović, Miletić 13, Jereminov 2, Marković 8, Mijatović 5, Gaddefors 4, Šulović 22, Špica, Čakarević 10, Stojačić 3, Rakić.

PARTIZAN: Jerrels 4, Kecman 15, Jaramaz, Lučić 5, Milosavljević 14, Bogdanović, Katić 1, Jawai 2, Bešović 2, Božić 11, Gist 16, Vesely 6 poena.