KK Radnički bolji od MZT-a iz Skoplja

U još jednom, u nizu pripremnih mečeva, košarkaši Radničkog savladali makedonsku ekipu koja je prvi put podigla šampionski trofej u svojoj zemlji prošle sezone, i koja je od ove sezone učesnik ABA lige. Dosta oscilacija i preokreta. Stiven Marković odigrao prve minute u dresu Kragujevčana nakon odmora.

Bez Todora Gečevskog i Kire Nikolovskog, sa deset igrača u rosteru, gosti su loše počeli utakmicu bez Amerikanaca u startnoj postavi. Radnički pravi seriju 9:0 u prvoj deonici predvođen Stivenom Markovićem i Teriko Vajtom, i odlazi na +14 već posle prvih deset minuta.

U drugoj deonici Sinovec i Borisov su trojkama držali rezultatsku razliku, dok se kod gostiju probudio reprezentativni šuter Makedonaca, Damjan Stojanovski, koji je uz najnovije pojačanje MZT-a Uroša Nikolića iz Crvene Zvezde doprineo da na poluvremenu ostane jednocifrena razlika.

Kada se očekivalo da desetkovani gosti fizički posustanu, trener Todorov u reket šalje dva centra, te Čekovski i Nikolić zadaju dosta problema odbrani Radničkog (Mijatović, Birčević, Emening). Metju Emening nije mogao da se izbori sa fizički jačim Čekovskim, te je, osim par sjajnih blokada, uglavnom bio nadjačan od strane makedonskih centara. Gosti sa dve „petice“ prave serju 13:2 i dolaze do vođstva. Nakon toga, izlaskom Uroša Nikolića,  Miloš Borisov uzima stvar u svoje ruke i sprečava iznenađenje sa dve trojke i dva polaganja, te vraća Radnički na višak od 5 poena.

U poslednjoj deonici Radnički je postigao četiri trojke i pobeda nije dovedena u pitanje. Borisov, Marković i Vortington dva puta su bili raspoloženi van linije 6,75m, dok je Emening protiv jednog centra uz pomoć igrača spolja igrao mnogo lakše, dominirao u skoku i postizao poene pod faulom. Damjan Stojanovski je uspeo da vrati dve od četiri trojke, ali to nije bilo dovoljno za trijumf gostiju iz Skoplja.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Uroš Nikolić, doskorašnji član beogradske Crvene Zvezde, sa 19 poena i deset skokova, a ako je Milivoje Lazić ispratio svog bivšeg centra na ovoj utakmici, pitanje je da li će ga Raško Katić dostojno zameniti u Zvezdi. Uz njega, svakako najkompletniji igrač gostiju, reprezentativni bek Makedonije, Damjan Stojanovski, postigao je 15 poena, četiri skoka, tri asistencije i 5 ukradenih lopti. Kragujevčanin, Igor Mijajlović, dodao je ekipi iz svog rodnog mesta 10 poena.

Kod domaćih, najbolji je bio Borisov sa 18 poena, a pratili su ga Vortington sa 13 poena i Stiven sa deset. Emening je uz 9 poena imao i sedam skokova i dve rampe.

KK Radnički : KK MZT Skopje 83:76 (30:16, 14:20, 16:19, 23:21)

Hala: Jezero    Gledalaca: 500.

Sudije: Vojinović, Pecelj, Nikolić.

KK Radnički: Krstović 8, Sinovec 8, Milosavljević, Vajt 10, Emening 9, Birčević, Borisov 18, Vortington 13, Dragojlović 1, Mijatović 2, Marković 10, (c)Jović 4.

MZT Skoplje:  O. Stojanovski 3, Mijajlović 10, Grnčarov, D Stojanovsli 15, Četkovski 10, Nikolić 19, Markovski, Vud 5, Dejvis 9, Dalman 5.

Posle utakmica u gradu na Lepenici, ekipu Radničkog očekuju tri gostovanja. Prvi domaćin biće kraljevačka Sloga, a meč je na programu u utorak 11. septembra.