KK Radnički 1950: Još korak do cilja

IMG_2668Pobedom na gostovanju ekipi Studenta u Bajinoj Bašti – 105:89 (27:20, 25:23, 26:22, 27:24), košarkaši Radničkog 1950 su kolo pre kraja takmičenja u Prvoj regionalnoj ligi Zapad, došli nadomak plasmana u viši rang takmičenja, Drugu ligu Srbije.

Već u uvodnoj deonici došla je do izražaja razlika u kvalitetu između ova dva tima. Košarkaši Radničkog 1950 su nakon završetka prvog desetominutnog perioda imali sedam poena prednosti (27:20), da bi na odmor između dva poluvremena otišli sa vođstvom od 52:43.

I treća četvrtina protekla je u znaku kragujevačkih košarkaša, koji u završnu deonicu ulaze sa dvocifrenom prednošću (78:65). Domaći su u poslednjoj četvrtini pokušavali da se vrate u igru šutevima za tri poena, ali je iskusni gostujući sastav bez većih problema priveo utakmicu kraju.

U taboru Kragujevčana prednjačili su Tripković i Todorović sa po 20 poena, 18 je ubacio kapiten Drašković, 14 Lalović, dok je Kostić utakmicu završio sa 12 postignutih poena.

Košarkaši Radničkog 1950 u petak, 22. aprila od 21 sat, u hali „Gordana Goca Bogojević“, dočekuju ekipu Uba u direktnom duelu za plasman u viši rang takmičenja, Drugu ligu Srbije. U Radničkom 1950 spremaju spektakl i pozivaju sve Kragujevčane da svojim prisustvom i podrškom sa tribina pomognu ekipi da dođe do istorijskog uspeha.