Juniorke bronzane na EP !!

Naša ženska košarkaška reprezentacija do 18 godina starosti osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu koje se ovog leta održava u Rumuniji. Nakon poraza u polufinalnom susretu od Rusije, naše devojke se revanširale Holanđankama za poraz u četvrtfinalnoj grupi,  rezultatom 46:59 (9:22, 8:17, 16:13, 13:7.)

Ruskinje su bile bolje juče popodne, ali naše devojke ipak nasmejane donose bronzu kući. Prepune motiva, zbog medalje, ali i zbog nesrećnog poraza u grupnoj fazi nakon produžetka od Holanđanki (68:66), naše devojke su krenule od samog početka utakmice veoma snažno, naručito u odbrani, ali i precizno u napadu.

Holanđanke, kao da se nisu oporavile od polufinalnog poraza, pa u prvih 7 minuta utakmice nisu postigle poene iz igre (samo dva poena sa penala). Naše prave seriju 16:2 na samom  početku  i polovinom druge deonice razlika je već iznosila 20 poena u korist Srbije. (32:12)

Naše devojke do poluvremena potpuno kontrolišu utakmicu. Holanđanke su za poluvreme postigle samo 8 poena iz igre  (plus 9 poena sa slobodnih bacanja, ukupno sedamnaest za 20 minuta igre), uz šut iz igre 4/24.

U tim momentima, već se moglo naslutiti da će naše devojke rutinski privesti utakmicu kraju i okititi se bronzanim odličjem.

Na početku drugog dela Nataša Kovačević je nastavila sa poenima, skokovima, asistencijama bez gledanja u stilu Miloša TeodosićaAleksandra Stanačev je nastavila da pogađa van linije 6,75m i da istrčava brze kontranapade. Holanđanke su ponovo pokušale da se vrate u utakmicu, kao što su se u utakmici u grupi vratile sa minusa od 18 poena i pobedile u produžetku , ali ovoga puta to naše nisu dozvolile.

Srbija je dobro branila brze kontranapade, lepo raspoređivala faulove, i nije dozvolila brzu igru koja odgovara Holanđankama. S obzirom da je zonska odbrana uglavnom bila prisutna na obe strane, 8 ofanzivnih skokova naših devojaka je više nego dobar statistički podatak.  Najbolja na parketu je svakako bila Nataša Kovačević sa 11 poena, 11 skokova i pet asistencija. Uz nju, Aleksandra Stanačev je dodala 15 poena, Sanja Mandić 11 poena i pet asistencija , dok je Dragana Stanković zabeležila 10 poena i osam skokova.

U poraženoj ekipi, najbolja je bila Trefers, sa 8 poena uz isto toliko skokova. Sa 8 poena joj se pridružila i Emese Hof.

Holandija : Srbija 46:59 (9:22, 8:17, 16:13, 13:7.)

Srbija: Bošković, Nikolić, Vidaković, Kovačević, Stepanović, Topuzović, Stanačev, Vučković, Janković, Mandić, Stanković, Crvendakić.

Holandija: Capaj, Kornelijus, Katman, Gojt, Klerc, Šajn, De Jonge, Slim, Trefers, Hofeling, Hof, Kempers.

Čestitke našim devojkama na osvojenoj bronzanoj medalji !