Junior bolji od Radničkog

Rukometašice kragujevačkog Radničkog poražene su na gostovanju beogradskom Junioru u 13. kolu Super lige Srbije, rezultatom 25:28 (15:12).

Ekipa Juniora je još jednom pokazala da je izuzetno neugodna na svom parketu. Od samog starta utakmice domaće su nametnule svoj ritam igre, stekle tri gola prednosti, ali su izabranice trenera Slobodana Jedoksića do odlaska na odmor kreirale preokret i serijom 6:0 otišle na poluvreme sa vođstvom od 15:12.

Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao rukometašicama Juniora, koje uzvraćaju serijom od šest uzastopnih pogodaka, čime vraćaju prednost – 18:15. Kragujevčanke nažalost nisu imale snage za još jedan „kambek“, pa je domaćin na kraju zasluženo slavio.

Tijana Smajović je sa 9 postignutih golova bila najefikasnija u pobedničkom timu, dok je na drugoj strani prednjačila Jovana Stoljković sa 8 pogodaka.

RK Junior Beograd – ŽRK Radnički Kragujevac  28:25 (12:15)

Beograd
Hala:
„Slodes“.
Gledalaca: 200
Sudije: Miloš I Đorđe Jevtić
Sedmerci:  Junior  7 (4), Radnički 5 (2)
Isključenja: Junior  6 min, Radnički 6 min

JUNIOR: Kužet 2, Rupčić 2, Kraljevski, Kosanović  (7 odbrana), Cvijanović 1, Bojičić 2, Pušonja, Stošić 2, Bulatović 5, Mihajlović, Petrović 4, Klicov, Stanojević (3 odbrane), Bogunović 1, Simatović 9.

RADNIČKI: Ćosić (6 odbrana), Petrović 4, Todorović 3, Jelesijević, Radović 1, Ležaja (6 odbrane), Lukić, Stajković, Kojić, Stoiljković 8, Stepanović 3, Kulić 2, Lojpur 4, Janković.

U narednom kolu rukometašice Radničkog dočekuju Naisu.