Još jedna drama sa srećnim krajem za rukometaše Radničkog

Uz dosta muke rukometaši Radničkog uspeli su da dođu do svog četvrtog prvenstvenog trijumfa, nakon što su na domaćem parketu savladali veoma borbenu ekipu Proletera iz Zrenjanina u utakmici 6. kola ARKUS lige – 35:33 (15:14).

Umesto rutinske pobede Kragujevčana, usledio je još jedan dramski zaplet u „SBB hali Jezero“ ove sezone. Baš kao i protiv Crvene zvezde i Topličanina iz Prokuplja, Šumadinci su ponovo morali da prođu kroz Tantalove muke ne bi li se domogli unapred ukalkulisanih bodova.

Samo početak meča nije slutio na to da će četa trenera Žikice Milosavljevića imati previše problema da dođe do trijumfa protiv Zrenjaninaca, koji su pretrpeli čak četiri poraza u prvih pet kola. Imao je Radnički maltene konstantnu prednost od tri gola tokom prvog poluvremena, ali je do odlaska na odmor ona svedena na samo gol „viška“ – 15:14.

Početak drugog poluvremena donosi potpuni preokret na parketu „SBB Jezera“. Zrenjaninci su sa dva brza pogotka na startu ovog perioda igre preuzeli vođstvo, koje su uporno čuvali sve do 52. minuta, kada su Kragujevčani vratili rezultatsku prednost na svoju stranu (31:29).

Taman kada je delovalo da su Šumadinci na dobrom putu da konačno prelome utakmicu u svoju korist, gosti iz Zrenjanina su poslednjim atomima snage uspeli da vrate neizvesnost u pogledu konačnog epiloga (33:33). Ipak, iznenađenje u „SBB Jezeru“ sprečio je Luka Đerić, koji je sa dva svoja pogotka u samom finišu utakmice doneo Kragujevčanima nove bodove.

Radnički je do četvrte pobede u sezoni predvodio Miloš Barudžić sa 12 pogodaka, dok se na drugoj strani istakao Predrag Krivošija sa 16.

U narednom 7. kolu izabranike trenera Žikice Milosavljevića očekuje gostovanje ekipi Kikinde.

RADNIČKI – PROLETER 35:33 (15:14)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Gledalaca: 400.
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić.
Sedmerci: Radnički 9 (6), Proleter 3 (2).
Isključenja: Radnički 6 min, Proleter 8 min.

RADNIČKI: Maljević, Grubor 1, Stanisavljević 3, Prodanović 2, Mutavdžić 2, Mojsilović, Kasalović 1, Barudžić 12, Knežević 3, Utvić 2, Đerić  6, Stanojev 3, Vasiljević, Jovanović (3 odbrane), Ivanović, Zlatanović (7 odbrana, sedmerac).

PROLETER: Stoiljkovski, Karlaš 5, Ranković 1, Pavlović 4, Skuban, Mikić, Rnić, Popović, Breti (7 odbrana, sedmerac), Terzić 1, Krivošija 16, M. Pavlović 5, Vukadinović 1, U. Kovačević, M. Kovačević (5 odbrana, sedmerac).

Igrač utakmice: Luka Đerić (Radnički)