„Jezero“ je opet neosvojivi bastion: Radnički se osvetio Pazarcima, debitovao Amerikanac Vebster

Puna dva meseca čekali su košarkaši Radničkog na pobedu u svojoj dvorani. I konačno su je dočekali. Puleni trenera Marka Simonovića su pred više od 1000 svojih pristalica u hali „Jezero“ uspeli da se revanširaju ekipi Novog Pazara za poraz na samom startu prvenstva i upišu svoj drugi uzastopni, a ukupno deseti trijumf u Admiral Bet Košarkaškoj ligi Srbije ove sezone – 99:87 (14:21, 31:20, 24:25, 30:21).

Iako pri samom začelju tabele, Pazarci su pokazali da nisu ekipa za potcenjivanje i propisno su namučili Kragujevčane, koji su tek u završnom periodu igre slomili otpor svog rivala. Nakon napadački ne baš produktivne prve četvrtine, Šumadinci su opustili ruku u nastavku utakmice, a naročito su bili efikasni u drugoj i četvrtoj deonici, kada su ubacili po 30 poena. Na kraju ih je samo jedan poen delio od prve „stotke“ u sezoni, što samo potvrđuje tezu da su košarkaši Radničkog na dobrom putu da podignu nivo svoje igre, pre svega u napadu.

Mlako su domaći ušli u meč i dozvolili su gostima da na prvi obavezni predah odu sa solidnim kapitalom od sedam poena viška – 21:14. Dve uzastopne trojke, najpre kapitena Đerasimovića, a zatim i mladog Pavla Nikolića, predstavljale su uvod u seriju Kragujevčana od 14:3 za preoket i „plus 4“ na isteku prvih dvadeset minuta igre – 45:41.

Uspešno su Šumadinci održavali rezultatsku prednost i tokom naredne deonice. Pazarci su u jednom momentu uspeli da dođu do egala, pa čak i da povedu sa „pola koša“ prednosti, ali je Radnički početak poslednje četvrtine ipak dočekao u rezultatskom plusu – 69:66.

Nakon što su uspeli da odbiju ovaj nalet rivala u trećoj četvrtini, Kragujevčani su na talasu podrške sa tribina dodali gas u završnoj deonici, a kada su se na tri minuta pre kraja odlepili na velikih „plus 13“ (89:76) postalo je jasno da će svojim navijačima priuštiti dugo čekanu radost.

Umesto po običaju najefikasnijeg u redovima Kragujevčana Treja Krofta, koji je imao nešto skromnije veče sa „samo“ 12 postignutih poena, u prvi plan je ovoga puta iskočio njegov sunarodnik Lamont Vest sa 21 poenom i 8 skokova. Iskusni Uroš Nikolić je dodao 14, Milić Blagojević je zastao na 13, a Pavle Nikolić na 12 poena. Vredi pomenuti i debitantski nastup novog pojačanja Radničkog, Amerikanca Kobe Vebstera, koji je ostavio sasvim solidan utisak na premijeri sa 8 postignutih poena.

U poraženoj ekipi briljirao je Amerikanac Džeremi Grin, kome je učinak od 35 poena, 5 asistencija i 3 skoka doneo epitet MVP-a utakmice. Kapiten Altin Islamović je postigao 18, Luka Vasić 12, a Lamont Bojd 11 poena.

Šumadinci su se nakon ovog trijumfa ostali na deobi pete poziciji na tabele sa učinkom od 10 pobeda i 7 poraza, a u narednom kolu ih očekuje gostovanje u poslednje vreme sve boljem Džokeru.