Jagodina bolja u prvom meču doigravanja za plasman

Košarkašice Radničkog doživele su poraz na gostovanju ekipi Jagodine 2001 rezultatom 82:66 (24:16, 16:19, 23:18, 19:13), u prvom susretu doigravanja za plasman od 5. – 8. mesta u okviru Prve ženske lige Srbije.

Sve do finiša prve četvrtine viđena je rezultatska klackalica, a onda su domaćice košarkašice serijom 8-0 stekle dvocifrenu prednost i prvu deonicu rešile u svoju korist sa 24:16.

U drugoj deonici izabranice Vesne Despotović uspele su da prepolove razliku i na poluvreme odu sa pristojnim zaostatkom od 5 poena (35:40).

Polovinom trećeg perioda Kragujevčanke uspevaju da dođu do vođstva (48:46), ali su Jagodinke serijom 12:2, u samom finišu stigle ponovo do dvocifrene prednosti, 63:53 i otklonile svaku dilemu oko pobednika.

Najefikasnija na meču bila je domaća igračica Ivana Grubor sa 31 poenom. U poraženom timu iz Kragujevca, Milićeva i Katićeva jedine su imale dvocifren učinak, postigle su 16, odnosno, 14 poena. Utakmicu u dvorani “Jassa“ pratilo je oko 400 ljubitelja košarke.

Revanš utakmica na programu je u nedelju, 24. marta, od 20 časova u kragujevačkoj hali “Park“, a termin eventualnog trećeg meča biće naknadno određen. Serija se igra na dve pobede.

U drugoj utakmici doigravanja Prve ženske lige Vršac je savladao Šabac sa 80:55.