Izostao revanš „Žućkovim naslednicama“

I drugi međusobni duel košarkašica kragujevačkog Radničkog i Radivoja Koraća ove sezone pripao je „Žućkovim naslednicama“, koje su boljom igrom u samoj završnici meča stigle do osmog trijumfa u sezoni – 81:72 (19:22, 21:18, 15:13, 26:19).

Nakon sjajnog početka utakmice i velikih „plus 14“ u 7. minutu (20:6), Kragujevčanke su olako dopustile domaćinu da serijom 13:2 uhvati rezultatski priključak (22:19). Početkom druge deonice „crvene dame“ ponovo pojačavaju tempo i dolaze nadomak novog dvocifrenog vođstva (30:21), ali su potom serijom grešaka i izgubljenih lopti vratile Beograđanke u život i omogućile im da dođu do preokreta (33:32).

Tokom treće četvrtine ekipe su se neprestano smenjivale u vođstvu. Radnički je minut pre kraja ove deonice imao četiri poena „viška“ (53:49), ali su košarkašice Koraća sa dve vezane trojke uspele da vrate rezultatsku prednost na svoju stranu (55:53).

Poslednju deonicu trojkom je otvorila Minela Mehović za novo, ispostaviće se i poslednje vođstvo kragujevačkog tima na ovoj utakmici (56:55). „Žućkove naslednice“ su serijom 5:0 ponovo stavile rezultat pod svoju kontrolu (60:56), a stečenu prednost uspešno su održavale sve do 37. minuta, kada Radnički dolazi do izjednačenja (69:69).

Nažalost, učenice trenera Nenada Milovanovića nisu imale snage za završni preokret. Domaćin se trojkom Nede Kukić na 46 sekundi pre kraja utakmice odlepio na nedostižnih „plus šest“ (78:72) i time prelomio meč u svoju korist.

Bogdana Nedeljkov bila je najefikasnija u pobedničkoj ekipi sa 22 postignuta poena. Sledile su je Neda Kukić i iskusna Jelena Maksimović Jevđenijević sa po 14, odnosno Tina Dinčić sa 12 postignutih poena.

U ekipi Radničkog najbolji poenterski učinak imala je Andrea Glomazić sa 17 postignutih poena. Minela Mehović je ubacila 16, a Andrijana Vuković 14 poena.

Kolo pre kraja takmičenja u Prvoj ženskoj ligi Srbije košarkašice Radničkog zauzimaju deveto mesto na tabeli, sa učinkom od šest pobeda i petnaest pretrpljenih poraza.

Poslednju utakmicu u ovoj sezoni košakašice Radničkog odigraće narednog vikenda u svom „SBB Jezeru“ protiv beogradskog Art basketa.